Created with Sketch.

Стабільність режиму путіна під загрозою, - ISW

05.10.2022, 11:05

Між пропутінськими російськими націоналістами посилилась боротьба

Заява кремлівського бункерного щура владіміра путіна про часткову мобілізацію має більш значний короткостроковий вплив на внутрішній контекст росії, ніж на війну в Україні, взаємодіючи з невдачами росії на полі бою, загострюючи розломи в інформаційному просторі, які заплутують і підривають наративи путіна.

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Суперечки навколо погано проведеної часткової мобілізації в поєднанні зі значними поразками росіян у Харківській області та навколо Лимана посилили внутрішню боротьбу між пропутінськими російськими націоналістичними фракціями.

«Путіну явно не вдається збалансувати конкуруючі вимоги російських націоналістів, які стали дедалі войовничішими після початку мобілізації, незважаючи на те, що поділяють загальні цілі та цілі війни Путіна в Україні», – зазначили аналітики американського Інституту вивчення війни.

ISW визначив три основні фракції в нинішньому російському націоналістичному інформаційному просторі:

«путіну необхідно зберегти підтримку всіх трьох цих фракцій. Блогери представляють позицію путіна провоєнній аудиторії як у росії, так і в рейкових республіках. Громада ветеранів допомагає організовувати та підтримувати кампанії формування сил.  Силовики забезпечують бойову міць на полі бою. путіну потрібні всі три угруповання, щоб підтримувати його військові зусилля, але невдачі в Україні в поєднанні з хаотичною частковою мобілізацією, здається, підривають радикальну націоналістичну спільноту в росії. Наразі путін намагається заспокоїти цю спільноту, показуючи деяких блогерів на державному телебаченні, дозволяючи силовикам створювати власні сили та продовжувати наступальні операції навколо Бахмута та Донецька, а також заспокоюючи ветеранів, наказуючи про мобілізацію та залучаючи широку громадськість до війни. як вони давно вимагали», – йдеться у звіті ISW.

Аналітики зазначили, що путіна критикують угруповання, очолювані чеченським лідером Рамзаном Кадировим і фінансистом ПВК «Вагнера» Євгеном Пригожиним.

«Зараз путін опинився перед дилемою. Він не може ризикувати відчуженням табору Кадирова-Пригожина, оскільки йому вкрай потрібні чеченські сили Кадирова та найманці групи Вагнера Пригожина, щоб воювати в Україні», – зазначають в ISW.

«Фрагментація російського націоналістичного інформаційного простору може мати значні внутрішні наслідки та навіть вплинути на стабільність режиму путіна. путін не зможе задовольнити взаємовиключні вимоги різних груп», – вважають аналітики ISW.

Вони не виключають, що ці групи можуть насаджувати думку про те, що путін не повністю все контролює. Наслідки такого розвитку подій для його режиму важко передбачити, зазначає ISW.

Ключові висновки ISW за 4 жовтня:

Читайте також
Міжнародний кримінальний суд породжує очікування, які не може виправдати
Кримінал
КНР, РФ і КНДР сподіваються скористатися хаосом у Південній Кореї
Політика
Світ стоїть на зорі третьої ядерної ери, - голова Генштабу Великої Британії
Світ
Колапс режиму Асада вигідний Україні, бо наближає катастрофу для РФ
Світ
Хто і як захопив Алеппо?
Війна
Як зупинити сповзання України у сировинну безвихідь?
Економіка