Created with Sketch.

Колапс режиму Асада вигідний Україні, бо наближає катастрофу для РФ

04.12.2024, 13:44
Фото: Facebook

95% — саме стільки голосів набрав сирійський узурпатор на президентських «виборах» 2021 року. Нині ці відсотки його країна витравлює кров'ю.

Ми ще не знаємо, чи впаде режим фахового стоматолога Башара аль-Асада і чи не чекає нас (українців зокрема та весь світ у цілому) якась чергова тимчасова деескалація. Проте варто все ж розібрати, що може спричинити потенційне падіння або суттєва криза для алавітського друга Кремля.

Для початку розберім один міф: от, якщо Асад швидко впаде, то РФ усе перекине сюди й нам буде важко. Насправді росії немає чим підсилювати український фронт коштом сирійського.

Так, у них там є певна кількість літаків, але у війні проти України у них ніколи не було дефіциту носіїв зброї, у них всю війну дефіцит самої зброї. Тому по ракетах вони давно вистрілюють те, що виробляють; і по бомбах, — те саме.

Єдиний суттєвий людський ресурс — угруповання терористів «Вагнер», — росія витягла із Сирії ще 2022 року, а минулі півтора року вона звідти найманців тягала, однак зовсім не навпаки. Тепер перейдімо до інших позицій.

Потенційний колапс режиму Асада є суттєвим ослабленням РФ як глобального гравця. Від моменту початку воєнного втручання у Сирії 2015 року Москва витратила значні ресурси — як фінансові, так і військові — для підтримки сирійського узурпатора.

Втрата режиму Асада покаже, що навіть масштабна військова та фінансова підтримка РФ не гарантує виживання її союзників. Це створить сумніви у надійності росії серед її наявних і потенційних партнерів, таких як Венесуела чи Білорусь.

Окремо слід згадати про додатковий підрив впливу РФ на Близькому Сході й у Середземноморському регіоні у цілому. Тобто це й Північна Африка також:

Для РФ присутність на Близькому Сході є критичною — і через нафтове питання, і через загрозу, яку нібито несе росії ісламізм. Тому зараз путіну доведеться шукати обхідні маневри, у тому числі дуже ризикувати та розширювати підтримку хуситів.

А це може призвести до кризи відносин з Саудівською Арабією, Ізраїлем і навіть Єґиптом. Окрім того, чим гірше Асаду — тим гірше Ірану і навпаки — позиції Саудівської Арабії, Туреччини та США посиляться, що ще більше буде відвертатиме сили режиму аятол на близькі регіональні проблеми.

Послаблення позицій РФ та Ірану автоматично посилює позиції західних країн і України у будь-яких дипломатичних контактах із росією. Раніше Москва використовувала ескалацію у Сирії та свою роль у боротьбі проти терористів ІДІЛ як привід мати із нею справи у регіоні.

Зараз цей привід стрімко відвалюється. Тому, незалежно від того чекає нас довга агонія режиму Асада чи його швидкий крах, вплив росії значно впаде; вже стрімко падає.

Нині Сирія припиняє бути активом у російській політиці трикстера-ескалатора, а стає пасивом, за який треба або триматися (і інвестувати гроші та інші ресурси у стабілізацію ситуації), або фіксувати збитки й відгрібати всі негативні політичні, військові й економічні наслідки. З цікавістю будемо спостерігати за стражданнями всіх цих мудаків.

Гарний лебідь. Чорний такий, жирний.
Читайте також
Трамп рухається у правильному напрямку
Політика
Чому Трамп хоче мобілізувати 18-річних українців?
Політика
Європейці не хочуть вилазити із зони комфорту, оплаченої українською кров'ю
Політика
Камо Грядеши, Світ?
Війна
Прем'єр Ґренландії заявив, що вони не хочуть бути ні частиною США, ні Данії
Світ
Підтримка України відповідає інтересам США з фінансового погляду
Економіка