Created with Sketch.

Сталеві металурги Запоріжжя працюють навіть під час російських бомбардувань

11.01.2024, 19:06
Фото: Dagens Nyheter

Прифронтовий обласний центр українського Півдня не спить, його заводи працюють. Без президентів можна обійтися, а без людей ні.

Про це у відвертому інтерв'ю для одного з провідних шведських видань заявив 63-річний запорізький металург Валерій Харковець. Наперекір своєму вікові, чоловік і досі є важливою ланкою складного виробничого процесу із виготовлення сталі.

З його слів, масштабні авіаудари по Україні, які з кінця грудня 2023 року не припиняє завдавати ресурсна федерація московії, множить лють і ненависть до агресорів. Ніхто із мешканців Запоріжжя при здоровому глузді не стане просити у ворога милості, тим паче миру після стількох жертв.

«Ми не можемо припинити свою роботу лише тому, що по нас стріляють. Україна та її захисники потребують нашої продукції — сталі. Тому такі як я щоденно виходять на зміни, попри небезпеку, що становлять російські ракети чи іранські дрони-камікадзе. Ми вкладаємо у свою працю свою душу», — говорить Валерій Харковець.

Минулого тижня будинок пана Валерія опинився неподалік епіцентру чергового масованого нальоту ворожих смертоносних авіабомб та безпілотників. Розтрощені вікна та понівечене майно безмовно демонструють непохитну віру і сталеву натуру запорізьких металургів, які ні на мить не замислюються про від'їзд із міста.

«Важливо бути готовим. Без президентів і директорів заводів світ обійдеться, але без фермерів і робітників — ні. Мета росії — насамперед залякати населення, щоби ми стали готовими до покори. Але навіть під зливою ракет і дронів ми не маємо наміру переїжджати кудись в інше місто чи село. Можливо, ви думаєте, що це безглуздо, та я на це відповім: ми вдома, і ніхто не забере наш дім у нас», — переконаний Валерій Харковець.

На заводі «Запоріжсталь», де працює чоловік, ні на мить після 24 лютого 2022 року не припиняли виготовлення стратегічно важливої продукції. Хіба що відбулася певна корекція самого процесу: до сталевих листів, прокату, арматури додалися протитанкові їжаки та інші, необхідні для оборони, товари.

«Росіяни прагнуть нас залякати, зробити такими ж як вони, слухняними до терору. Проте ми різні, дарма що в Україні прийшли до цієї думки тільки після окупації частини території та ракетних атак. Раніше була поширена теза, ніби ми з росіянами — «один народ», та хіба ж «старші брати», як вони себе самі кличуть, можуть коїти подібні до Бучі та Маріуполя злочини?», — слушно запитує Валерій Харковець.

Очевидно, що російська агресія протверезила багатьох, але ще не всіх наших співгромадян, адже досі від Харкова до Ужгорода де-не-де у соціальних мережах з'являються «умиротворювачі», яким «мир за всяку ціну» дорожчий за свободу. Щодня окупанти доводять, що будь-який мир настає тільки після перемоги однієї зі сторін конфлікту, і цією стороною неодмінно буде Україна.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як росіяни перетворюють прифронтовий Оріхів у Запорізькій області на Мар'їнку. «Не можеш захопити — знищ до основи»: така тактика загарбників, які століттями лізли до нас із Північного Сходу.

Вдома у Валерія Харковця безлад від наслідків нещодавнього російського ракетного удару
Читайте також
Ми досі живі не завдяки, а всупереч обставинам
Опінії
Чому не в окопі: наратив ідіота, що виправдовує власну нікчемність
Війна
Справжнє побратимство
Опінії
Чужий язик до ГУЛАГу доведе, тож плекайте солов'їну
Опінії
Світ змінився, тепер наша черга
Опінії
Чи потрібні поранені герої Україні?
Війна