Стан полтавського Будинку спілок як свідчення зеленої недолугості

Опінії
04.06.2020, 18:41
Полтава: пам’ятка архітектури містобудування національного значення Будинок генерал-губернатора (охоронний номер 577/4)
Полтава: пам’ятка архітектури містобудування національного значення Будинок генерал-губернатора (охоронний номер 577/4)
Фото: PoltavaOpen

стати ошатною Круглій площі ще довго не світить

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Злостиве «так вам і треба» не робить нам честі і тому вгамовуємо набуту ненависть до випадкових нікчем, виходимо на толерантне – усі ми не без гріха, комусь і наші рядки мухою у носі.

Зауважте, ми ніяким чином не натякаємо на зв'язок між бандитським нальотом ДБР на Музей Гончара у Києві і браком коштів на ремонт офісу місцевого ДБР.

Спершу про емпатію. Йдеш повз Будинок спілок, в шести кабінетах якого почергово, мало не сорок років буяло твоє чиновне життя, і тебе, засльозеного, мовби накриває афективна форма ідентифікації. У тобі аж резонує образа на обставини, які отак зницили цю перлину полтавської Круглої площі, і ти гостро співпереживаєш як з нинішніми і попередніми головами міста, так і з беручкими партійними лідерами, котрі, клятвенно обіцяючи реставрацію, порвали на собі вже з десяток вишиванок. От лише з нинішніми хазяями занехаяного «хліву» до емпатії – шанобливого розуміння того, що відчувають інші – справа не доходить.

Продемонстрований суспільству стиль роботи Бюро у кращих традиціях героїв Маріо Пьюзо робить нерукопожатним усе ДБР огулом. Тож і відсутність 109 млн. 187 тис. 867 грн. на реставрацію приміщення Теруправління Державного бюро розслідувань у Полтаві якось не зачіпає. Лякає інше.

Відновлений на посаді директора полтавського Теруправління ДБР пан Тимошко (його Труба звільнив дещо волюнтаристськи, по-зеленському) днями взяв участь в оглядинах площ, на які настрополилася обласна прокуратура в приміщенні профспілок по Ляхова, 1. Регіональний дебеерівець обмовився, що вже ніде розміщати штати! Мабуть, розширюються, щоб взяти приступом всі музеї одним махом. Колись, ще за часів профспілкової польки-бабочки з розвиненим соціалізмом, кабінети Будинку спілок вміщали до сотні чиновного люду! А цим, бачите, подавай оманські апартаменти.

Дозволимо собі заувагу й на адресу надто молоденької колежанки з інтернет-видання «Полтавщина», котра, звісно, не може знати усіх нюансів гіркої долі архітектурної пам'ятки національного значення. «…Після майже 20 років безхазяйності та судової тяганини щодо власності будівлю передали на баланс ДБР», - сміливо підсумовує авторка, навідліг притлумлюючи зусилля колишніх господарів тримати будівлю у пристойному вигляді.

Спростуємо дещо образливий присуд. Принаймні до 2018 року, коли до Соборності, 37 заїхав «корпус стражів зеленої непорочності», паркан навколо колишнього будинку генерал-губернатора у самісінькому середмісті Полтави тримався купи і не нагадував стіни колгоспної свиноферми після розпродажу поголів'я. Наша (ностальгуємо…) архітектурна пам'ятка разюче та успішно контрастувала з руїнами Кадетського корпусу через дорогу упродовж вісімнадцяти років з двадцяти. А ти, дитино, про безхазяйність. Авторові оцієї ремарки за гострого дефіциту коштів у профспілковій казні доводилося власноруч неоднораз тинькувати та фарбувати з колегами той осоружний паркан, але до того, щоб вже й цеглини з нього випадали, не доходило.

Уточнюємо, що профспілки залишили наданий державою у 1948 році Будинок спілок по Соборності, 37 добровільно, від безгрошів'я, а судова тяганина все ще триває щодо будівлі по вулиці Ляхова, 1, зведеної за профспілкові внески полтавців. Апеляція у Верховному суді. Хоч і надій на те, що 200-процентна генпрокураторка стане на бік Конституції і верховенства права та відмовиться від рейдерських претензій на чуже майно, вже майже немає. Там ні знань, ні емпатії, лише зелені очі. 

Надія на те, що таки погонять цвіль сраною мітлою.

Читайте також:
Опінії
Але зараз це немає ніякого сенсу — вона б цей бардак просто очолила би.
вчора, 09:45
Опінії
Усі, хто просував і насаджував «руzzкій міръ» в Україні — винні у нападі РФ. «Квартальний» блазень Голоборотько та його слуги теж.
10 грудня, 20:35
Опінії
Найголовнішу українську євроінтеграторку судитимуть по обвинуваченню в розкраданні коштів державного бюджету
10 грудня, 15:02
Опінії
Головний фіскал України й за сумісництвом слуга зрадника Володимира Сівковича пішов проти учасників бойових дій. Якої мети він домагається?
10 грудня, 13:40
Опінії
Нація має встати і нарешті зупинити діяльність тих, хто цю націю ненавидить і мріє про її смерть - буквальну, фізичну.
10 грудня, 11:04
Опінії
Він скасував на території Офісу генерального прокурора дію Конституції та законів України
10 грудня, 10:07