Created with Sketch.

Стрес і віруси у кишківнику взаємопов'язані — науковці

07 лютого, 08:24
Фото: The Guardian

Група бактеріофагів в організмі негативно впливають на мозок та поведінку людей. Борються з ними специфічні «вірусні» трансплантати.

Про це йдеться у приголомшливому дослідженні біологів з Університетського коледжу міста Корка в Ірландії. Результати кількамісячних експериментів на гризунах науковці виклали на шпальтах галузевого видання Nature Microbiology.

Вдалося отримати нові докази, що віруси, які проживають у кишківнику, впливають на мозок та поведінку, відіграючи вирішальну роль у регулюванні стресу. Дослідники зібрали віруси із посліду здорових мишей, які жили у хороших умовах, і трансплантували деякі з них тваринам, які зазнали хронічного стресу.

«Наша команда виявила під час експериментів, що це знизило рівень гормонів стресу і симптоми депресивної та тривожної поведінки у мишей. Ми вважаємо, що подібний ефект може спостерігатися також у людей. Переконаний, відкриття врешті-решт може призвести до нових методів лікування станів, пов'язаних зі стресом, які націлені на величезну спільноту вірусів, що живуть у нас», — прокоментував дослідження доктор наук Натаніель Рітц.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.

Читайте також
Астрономи виявили металеве «полярне сяйво» на білому карлику
Життя
Науковці з'ясували раціон людей кам'яної доби
Історія
Життя на Землі могло зародитися у невеликих лужних озерах — науковці
Світ
Науковці винайшли спосіб зробити каву ще смачнішою
Життя
Водяні блохи допомогли очистити стічні води
Життя
Біологи виростили організм, схожий на людський ембріон
Життя