Недосипання підвищує ризик хвороб серця — американські науковці

18.10.2023, 08:51
Недосипання підвищує ризик хвороб серця — американські науковці
Фото: Google

Навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.

До такого висновку прийшли науковці з Колумбійського університету у Нью-Йорку. Результати свого 12-тижневого дослідження вони виклали на шпальтах спеціалізованого видання Scientific Reports.

З'ясувалося, помірний хронічний дефіцит сну призводить до проблем із серцем. Так, за допомогою рандомізованого перехресного дизайну науковці оцінили окислювальний стрес і антиоксидантні реакції безпосередньо в ендотеліальних клітинах, отриманих від здорових жінок до та після об'єктивного моніторингу.

Із 1000 учасниць відібрали 35 здорових жінок, які зазвичай сплять по 7-8 годин щоночі. Шість тижнів піддослідні спали за своїм звичайним розпорядком, тільки лягали спати на півтори години пізніше, ніж звичайно, але встали за графіком. Якість сну науковці перевіряли за допомогою наручних трекерів.

У підсумку виявилося, що рівень окислювального стресу збільшився на 78% навіть після легкого недосипання. Це означає, що у клітинах виникало запалення та дисфункція — ранній етап розвитку серцево-судинних захворювань.

Зі слів американських науковців, результати 12-тичжневого експерименту пропонують усім просту ідею — кожна людина, яка дбає про своє здоров'я, має переконатися, що спить достатньо часу. А отже, намагатися лягати до ліжка за заздалегідь встановленим графіком.

«Багато проблем можна було б вирішити, якби люди спали хоча б 7-8 годин на добу. Молоді та здорові люди повинні знати, що якщо вони продовжують спати менше, вони посилюють ризик серцево-судинних захворювань, а відтак їхнє здоров'я погіршується», — пояснили науковці з Колумбійського університету.

Читайте також:
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03 листопада, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20 жовтня, 17:30
Світ
Трохи футурологічних роздумів із наявного контексту. В Instagram та Facebook часто видає тарґетовану рекламу від репродуктивних клінік.
11 серпня, 17:29
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Світ
Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.
12 травня, 07:00