Недосипання підвищує ризик хвороб серця — американські науковці

18.10.2023, 08:51
Недосипання підвищує ризик хвороб серця — американські науковці
Фото: Google

Навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.

До такого висновку прийшли науковці з Колумбійського університету у Нью-Йорку. Результати свого 12-тижневого дослідження вони виклали на шпальтах спеціалізованого видання Scientific Reports.

З'ясувалося, помірний хронічний дефіцит сну призводить до проблем із серцем. Так, за допомогою рандомізованого перехресного дизайну науковці оцінили окислювальний стрес і антиоксидантні реакції безпосередньо в ендотеліальних клітинах, отриманих від здорових жінок до та після об'єктивного моніторингу.

Із 1000 учасниць відібрали 35 здорових жінок, які зазвичай сплять по 7-8 годин щоночі. Шість тижнів піддослідні спали за своїм звичайним розпорядком, тільки лягали спати на півтори години пізніше, ніж звичайно, але встали за графіком. Якість сну науковці перевіряли за допомогою наручних трекерів.

У підсумку виявилося, що рівень окислювального стресу збільшився на 78% навіть після легкого недосипання. Це означає, що у клітинах виникало запалення та дисфункція — ранній етап розвитку серцево-судинних захворювань.

Зі слів американських науковців, результати 12-тичжневого експерименту пропонують усім просту ідею — кожна людина, яка дбає про своє здоров'я, має переконатися, що спить достатньо часу. А отже, намагатися лягати до ліжка за заздалегідь встановленим графіком.

«Багато проблем можна було б вирішити, якби люди спали хоча б 7-8 годин на добу. Молоді та здорові люди повинні знати, що якщо вони продовжують спати менше, вони посилюють ризик серцево-судинних захворювань, а відтак їхнє здоров'я погіршується», — пояснили науковці з Колумбійського університету.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54
Життя
Гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблення депресії.
07 лютого, 15:05
Життя
Рак більше не є хворобою виключно людей старшого і похилого віку. Кількість випадків захворюваності на онкологію зростає по всьому світу.
16 січня, 14:23
Світ
Вочевидь, баби вже не народять нову партію «гарматного м'яса» для міністра-оленяра та його бункерного начальства. Sic transit vita mundi.
12 січня, 19:45
Життя
Приголомшливе дослідження визначило 15 загрозливих факторів. Вони суттєво підвищують імовірність розвитку деменції у людей.
27.12.2023, 21:37