Суд на місяць переніс розгляд справи про побиття журналіста
Сьогодні у Київському районному суді Полтави відбулось друге засідання у справі про побиття журналіста Ярослава Журавля в офісі полтавського осередку «СПУ», який очолює Сергій Чередніченко. Попри очікування присутніх, сам Чередніченко на засідання не прибув, проте замість нього з’явився Олександр Масюк. Зазвичай дуже балакучий, сьогодні він мовчки споглядав за судовим процесом. Мабуть, це результат порад адвоката обвинувачених, адже на минулому засіданні Масюк здійняв галас та почав погрожувати журналістам.
Головуючий суддя розпочав засідання. Обвинувачені подали судді клопотання про заборону відеозйомки засідань журналістами. Проте суд його не підтримав, оскільки на попередньому засіданні вже вирішив це питання. У той час сторона захисту та прокурор обвинувачення виступили проти цього клопотання. Тож суддя дозволив часткову зйомку судового процесу, окрім зйомки обвинувачених.
Останні в свою чергу заявили, що своєї провини та самого факту побиття не визнають, а відповідно прокурор був змушений наполягати на проведенні судового процесу за повною процедурою з викликом усіх свідків.
Зазначимо, хоча Пазенко та Алоєв не визнають цей факт, його у телефонній розмові з журналістами телеканалу «Місто» підтвердив Сергій Чередніченко, про що свідчить відповідний аудіозапис наведений у сюжеті.
На запитання судді, обвинувачені заявили, що готові дати свідчення. Але адвокат обвинувачених був іншої думки, та звернувся до судді з проханням викликати його підзахисних вже після допиту свідків та потерпілого. Чому між обвинуваченими та адвокатом виникли подібні розбіжності — невідомо. Імовірно, що хтось з них до кінця не розібрався у своїх же заявах. Суд постановив, що свідків та обидві сторони викличуть на наступному засіданні у порядку зазначеному в протоколі.
Наразі суддя Олександр Калько оголосив перерву. Наступне засідання, на якому допитають всіх свідків, призначили на 9 ранку 29 жовтня. Імовірно, саме тоді на засіданні буде присутнім сам Сергій Чередніченко, а не лише його «рупор» Олександр Масюк.
«Сторона обвинувачення чекає, поки ми озвучимо свою офіційну версію. Зараз вони взагалі не погоджуються зі звинуваченнями та не визнають провини. Я не здивуюсь, якщо вони скажуть, що щелепу мені зламав хтось інший, або я сам. Мене це не лякає, я продовжу боротись», — прокоментував результати засідання Ярослав Журавель.
Нагадаємо, журналісту Ярославу Журавлю зламали щелепу 18 травня в офісі Сергія Чередніченка. За словами постраждалого, він разом із місцевим активістом Дмитром Демусом прийшли до соціалістів через попередні погрози останньому за його пости у соцмережах. Зустрівшись з «гостями», Чередніченко різко їх вилаяв. Ярослав Журавель попросив політика висловлюватися цензурно, після чого отримав ряд ударів від Пазенка та Алоєва, прізвища яких він дізнався пізніше. Сам Сергій Чередніченко зазначив, що «гості» – провокатори, і їх насправді ніхто не кликав. Справу кваліфікують за ч. 1 ст 122 ККУ, яка передбачає до трьох років позбавлення волі.