Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб

08.03.2024, 12:27
Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб
Фото: NASA

В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.

Про це повідомили співробітники Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Як вдалося встановити, добова доза виробленого кисню на супутнику Юпітера Європа перевищує 1000 тонн.

Науковці NASA вивчили проблематику за допомогою місії «Jovian Auroral Distributions Experiment» на борту міжпланетарного зонда «Juno», запущеного у космос ще 2011 року. Зазначається, що частина виробленого кисню може поєднуватися з океаном під льодом, створюючи середовище для підтримки біологічного життя.

«Ми з'ясували, що рівень вироблення кисню на поверхні Європи кратно впав порівняно із попередніми дослідженнями. Хоча і цього обсягу достатньо для дихання щонайменше 1 мільйона живих істот потягом одного дня та однієї ночі, тобто в цілому до 24 годин», — повідомили астрономи зі США.

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, як днями міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.

Читайте також:
Світ
Афромігрант і за сумісництвом найбагатша людина світу не припиняє дивувати. Підкорення «червоної планети» перетворилося на настирливу думку.
19 лютого, 12:36
Життя
Програма Artemis ознаменувала новий етап в освоєнні космосу.
08 лютого, 17:53
Життя
Космічний камінь, названий 2024 YR4, має 1,2% ймовірності зіткнення з нашою планетою, за оцінками вчених.
01 лютого, 09:29
Життя
Посадковий модуль компанії Firefly Aerospace зафільмував краєвид Землі під час підготовки до вильоту на місячну орбіту.
25 січня, 13:14
Життя
Супутник Землі тепер у списку спостереження Світового фонду пам'яток. Причина: зростання загроз руйнувань через майбутні комерційні польоти.
21 січня, 13:44
Світ
Blue Origin здійснила перший запуск 100-метрової ракети-носія New Glenn.
16 січня, 11:49