Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб

08 березня, 12:27
Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб
Фото: NASA

В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.

Про це повідомили співробітники Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Як вдалося встановити, добова доза виробленого кисню на супутнику Юпітера Європа перевищує 1000 тонн.

Науковці NASA вивчили проблематику за допомогою місії «Jovian Auroral Distributions Experiment» на борту міжпланетарного зонда «Juno», запущеного у космос ще 2011 року. Зазначається, що частина виробленого кисню може поєднуватися з океаном під льодом, створюючи середовище для підтримки біологічного життя.

«Ми з'ясували, що рівень вироблення кисню на поверхні Європи кратно впав порівняно із попередніми дослідженнями. Хоча і цього обсягу достатньо для дихання щонайменше 1 мільйона живих істот потягом одного дня та однієї ночі, тобто в цілому до 24 годин», — повідомили астрономи зі США.

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, як днями міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.

Читайте також:
Життя
Вчені зазначили, що вивчатимуть це явище протягом кількох років.
21 травня, 17:05
Світ
Компанія Boeing готова відправити астронавтів на Міжнародну космічну станцію для NASA після років затримок і проблем.
06 травня, 18:03
Світ
Туристичні польоти на орбіту триватимуть від трьох до шести днів, тоді як експедиція на МКС триватиме близько десяти днів.
02 травня, 11:51
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25