Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб

08.03.2024, 12:27
Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб
Фото: NASA

В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.

Про це повідомили співробітники Національного управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Як вдалося встановити, добова доза виробленого кисню на супутнику Юпітера Європа перевищує 1000 тонн.

Науковці NASA вивчили проблематику за допомогою місії «Jovian Auroral Distributions Experiment» на борту міжпланетарного зонда «Juno», запущеного у космос ще 2011 року. Зазначається, що частина виробленого кисню може поєднуватися з океаном під льодом, створюючи середовище для підтримки біологічного життя.

«Ми з'ясували, що рівень вироблення кисню на поверхні Європи кратно впав порівняно із попередніми дослідженнями. Хоча і цього обсягу достатньо для дихання щонайменше 1 мільйона живих істот потягом одного дня та однієї ночі, тобто в цілому до 24 годин», — повідомили астрономи зі США.

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, як днями міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.

Читайте також:
Життя
Науковці переконують, що об’єкт знаходиться саме там, де мала б бути загадкова дев’ята планета.
06 травня, 15:33
Життя
Астрономи стверджують, що екстремальне магнітне поле космічного SGR 0501+4516 надзвичайно сильне. Воно розірве кожен атом всередині людини.
28 квітня, 18:50
Світ
Попспівачка Кеті Перрі разом із ще п’ятьма жінками успішно повернулася на Землю після польоту у космос на ракеті компанії Blue Origin.
15 квітня, 18:03
Світ
Це вже друга пропозиція про співпрацю з Маском за останній місяць.
28 березня, 15:22
Світ
На восьмій хвилині польоту відмовило декілька двигунів Raptor
07 березня, 09:46
Світ
Афромігрант і за сумісництвом найбагатша людина світу не припиняє дивувати. Підкорення «червоної планети» перетворилося на настирливу думку.
19 лютого, 12:36