Created with Sketch.

Світові ціни на нафту відповіли новим зростанням на воєнний шантаж Кремля

01.02.2022, 06:51
Фото: Europe FX

Водночас відомо, що нині на міжнародному нафтовому ринку вперше з 2014 року виявлено істотний дефіцит пропозиції.

Вартість "чорного золота" щомісячно зростає приблизно на 17% і основною причиною того є погрозливі вимоги з боку Кремля на адресу колективного Заходу.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі, підготовленого та оприлюдненого авторитетним виданням "Reuters", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Так, зокрема, популярна у нафтопереробників марка Brent зросла на 66¢ або на 0,7%, і тепер трейдери просять $90 за 1 барель, натомість американська марка WTI здорожчала на 51¢ (на 0,6%) до $87 за 1 барель.

«Подібні цінові стрибки зумовлені панікою на ринку. Сьогодні, перш за все, це викликано занепокоєнням щодо перебоїв у постачанні у зв'язку з кризою довкола України. Мілітарна риторика влади РФ штовхає ціни все далі вгору», – йдеться у вказаному аналітичному матеріалі.

Також у виданні "Reuters" переконані, що деякі країни, зокрема Еквадор, Іран і Об'єднані Арабські Емірати на прохання Кремля навмисно створюють дефіцит на нафтовому ринку, з метою виторгувати собі певні геополітичні преференції; проте, які саме, не уточнюється.

«Основні виробники з Організації країн-експортерів нафти, котрих влада США зараховує до союзників РФ, щомісяця з серпня 2021 року підвищували цільове значення видобутку на 400 000 барелів на добу. Наразі ж фіксується зворотний процес і штучне зменшення сировини на ринку», – підсумовується у матеріалі.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", підприємці Фінляндії звинувачують Україну у непоступливості агресору, адже вони не можуть продати власну продукцію за валюту в РФ.

Читайте також
Логістичний гігант Maersk звільняє 10 тисяч працівників
Економіка
Країні-бензаколонці бракує палива
Опінії
Чому в Німеччині масово зачиняються аптеки?
Світ
Масові звільнення у світових технологічних гігантах
Економіка
Масові звільнення у світових гігантах
Світ
Білоруську промисловість наздогнала стагнація
Світ