Фінський бізнес на Московії страждає через «українську кризу»?

СВІТ
29.01.2022, 11:36
Фінський бізнес на Московії страждає через «українську кризу»?
Фото: Shutterstock

Підприємці Фінляндії звинувачують Україну у непоступливості агресору, адже вони не можуть продати власну продукцію за валюту в РФ.

Російський фінансовий ринок і економічна спроможність її громадян зазнали різкого падіння через воєнну і геополітичну напруженість.

Таку узагальнену думку в інтерв'ю телеканалу "Yle 1" висловила група провідних фінських бізнесменів, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Водночас підприємці Фінляндії чомусь сліпо повторюють риторику власного міністра закордонних справ, називаючи російську воєнну агресію "українською кризою", яка відбивається на їхній торгівлі з РФ.

«Рубль дешевшає, а це означає, що вироблені нами товари стають ще дорожчими для російського споживача. З останніх подій видно, як знижується купівельна спроможність росіян. Якщо торік курс розвивався у сприятливому напрямку, то зараз різко розвернувся у протилежний бік», – коментує ситуацію представник корпорації "Oras" Тимо Мікконен.

У цілому бізнесмени вважають, що падіння рубля, як і масова втеча з РФ іноземних інвесторів, викликане військовою напруженістю на російсько-українському кордоні, штучно створеної Вашинґтоном і Брюсселем, але аж ніяк не Москвою.

«США з ЄС загрожують Росії новими санкціями у разі нападу на Україну. Тим часом курс рубля є одним із найважливіших окремо взятих факторів для фінських компаній, що діють на російському ринку. Для нас міцний рубль значно кращий, ніж слабкий. Курс швидко скотився до позначки ₽90 за $1 і це викликало величезні втрати для багатьох підприємств. Можливо західним партнерам слід було б натиснути на Україну, щоби вона була поступливішою і погодилася на пропозиції Росії», – заявила представник компанії "East Office" Синікка Парвіайнен.

На загал спостерігаємо чергові подвійні стандарти вгодованих і ліберально налаштованих європейців, яким власна кишеня та дріб'язкові інтереси важливіші за континентальну безпеку, що опинилася під загрозою через хворобливу тугу за померлою імперією у кремлівського "бункерного щура".

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", Гельсінська корабельня ухвалила рішення спорудити криголам для потреб "Норильського нікелю" підсанкційного олігарха Владіміра Потаніна.

Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Це поганий сигнал для всієї світової економіки, оскільки скорочення вантажоперевезень — одна з перших ознак того, що насувається криза.
04.11.2023, 16:42
Опінії
Московити як і колись у часи СССР стали відчувати на собі дієвість санкцій. Перш за все, що прогнозовано, у нафтовій галузі.
11.09.2023, 19:42
Світ
Лише за перші три місяці цього року в Німеччині понад 120 аптек назавжди зачинили свої двері.
21.06.2023, 10:43
Економіка
Марк Цукенберг скоротить ще 10 тисяч працівників
15.03.2023, 10:37
Світ
Видавець The Wall Street Journal та New York Post скоротить понад 1200 працівників
11.02.2023, 12:59
Світ
Співучасть у російській воєнній агресії проти України прирекла Білорусь на самоізоляцію і саморуйнацію і так слабкої економіки.
03.10.2022, 18:36