Світові запаси води виснажуються

07.08.2023, 09:18
Світові запаси води виснажуються

Зменшення запасів у резервуарах є особливо помітним на глобальному півдні, включаючи Південну Азію, Африку та Південну Америку.

Техаські дослідники A&M, які проаналізували супутникові дані з понад 7000 водосховищ у всьому світі, виявили, що, незважаючи на збільшення загальної ємності сховищ, швидкість наповнення нижча, ніж очікувалося.

Вода є важливою і незамінною частиною повсякденного життя людини. Зі зростанням населення світу та підвищенням глобальної температури потреба у воді пропорційно зростає. За останні двадцять років світові запаси води виснажуються, хоча загальна ємність для зберігання зросла завдяки будівництву додаткових резервуарів.

Під керівництвом доктора Хуілінь Гао, доцента кафедри цивільної та екологічної інженерії Закрі в Техаському університеті A&M, дослідники використали новий підхід із супутниковими даними, щоб оцінити варіації зберігання 7245 глобальних резервуарів з 1999 по 2018 рік.

Дослідники опублікували свої висновки в Nature Communications.

Загалом глобальне зберігання в резервуарах щорічно збільшувалося на 28 кубічних кілометрів, що пояснюється будівництвом нових резервуарів. Однак, незважаючи на ці зусилля, дані показують, що швидкість наповнення водосховища нижча, ніж очікувалося.

«Оскільки глобальне населення продовжує зростати в 21 столітті, поверхневі водойми все більше покладаються на задоволення зростаючих потреб у контексті зміни клімату», — сказав Гао.

«Однак кількість води, наявної у водоймах, і її тенденції не були добре кількісно визначені в глобальному масштабі».

Дослідники розробили набір даних Global Reservoir Storage, доступний у вільному доступі в Інтернеті, щоб принести користь тим, хто приймає рішення, і ширшій науковій спільноті. Це значний прогрес у відстеженні глобальних умов зберігання резервуарів.

Враховуючи прогнозоване зниження стоку води та зростання попиту на воду, очікується, що спостережувана тенденція зменшення віддачі від будівництва водосховища продовжиться, що потенційно вплине на водопостачання зі значними наслідками. Ці висновки вказують на те, що задоволення майбутніх потреб у воді не може покладатися виключно на будівництво нових резервуарів, підкреслюючи необхідність нових стратегій управління.

«Завдяки цьому дослідженню ми ділимося новим поглядом на переоцінку соціально-економічних переваг будівництва нового водосховища та напруги між зростаючим попитом на воду та зменшенням доступності води в країнах, що розвиваються», — сказав д-р Яо Лі, колишній науковий співробітник Texas A&M, який зараз є професором Школи географічних наук Південно-Західного університету.

Зменшення запасів у резервуарах є особливо помітним на глобальному півдні, включаючи Південну Азію, Африку та Південну Америку.

Незважаючи на спроби побудувати нові резервуари, дані показують, що вони не досягають очікуваного рівня наповнення. Найбільш значне зниження спостерігалося в Південній Америці та Африці, де зростаюче населення сприяє зростанню попиту на воду.

Навпаки, водосховища на глобальній півночі, включаючи регіони в Північній Америці та Європі, відчувають тенденцію до зростання щодо досягнення максимальної потужності. Водосховища у високоширотних регіонах, таких як Великі озера та Сибір, демонструють порівняно вищу ємність для зберігання, що в першу чергу пояснюється меншою щільністю населення та меншим впливом діяльності людини.

Аналіз не враховував процес седиментації, і тому загальне зниження запасів, представлене в цьому дослідженні, є консервативним.

Читайте також:
Опінії
Відвідуваність бібліотек зараз різко впала, всі думають, що Гугл може замінити роботу з книгами.
04 листопада, 15:06
Життя
Фото, що пронизує душу. Біле ведмежа обіймає свою мертву матір, близько Шпіцбергену.
22 жовтня, 10:28
Світ
Науковці з Університету Колорадо з'ясували, чому люди отримуємо мітохондріальний геном не від батька. Причина в яйцеклітинах.
13 жовтня, 08:18
Історія
Пращури сучасних людей почали обмінюватися із чужинцями генетичним матеріалом на Середньому Сході. Це сталося понад 50 000 років тому.
17 вересня, 08:26
Історія
Час не може бути циклічним, як вважали в Античності, оскільки є події, які вже не можуть повторитися.
07 вересня, 13:25
Життя
Очікується, що до 2100 року у 183 країнах світу рівень народжуваності буде вкрай низьким.
30 травня, 11:16