Святий ленд-ліз для Юрія Вітренка та "Слуг Народу"

Опінії
30 червня, 16:38
Святий ленд-ліз  для Юрія Вітренка та "Слуг Народу"

Як Вітренко вирішив освоїти 100% грошової частини того самого ленд-лізу США - всі 8 мільярдів. дол.

Бізнесмен, блогер

Тільки  це не обман Офісу президента, а пряме виконання його вказівок. Раніше гроші для доплат в конвертах депутатам та іншим "слугам" брали з "Великого будівництва", а тепер будуть брати з "Нафтогазу".  Для цього Вітренко і був поставлений офісом президента на керівництво Нафтогазом.


Шикарна та аргументована вийшла стаття Віктора Куртєва про аферу століття імені Вітренко та Нафтогазу. Про те, як Вітренко вирішив освоїти особисто ВСІ 100% грошової частини того самого ленд-лізу США - всі 8 мільярдів. дол.

Багато цифр та документів, але я дам тільки основне:

Пам'ятаєте той проект, закону, протягнутий у першому читанні?

«У пояснювальній записці до законопроєкту відсутній будь-який баланс газу та фінансово-економічні розрахунки такої законодавчої ініціативи. А без балансу надходження та розподілу газу просто неможливо підтвердити астрономічну суму в 264,3 млрд грн».

Міністерство фінансів України надає свій експертний висновок… такий експертний висновок підписав заступник міністра фінансів Юрій Драганчук - син Оксани Драганчук — радника голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка…

Згідно з цим Порядком, розрахунок компенсації здійснюється виключно на обсяги !!!реалізованого!!! та !!!імпортованого!!! природного газу, якщо такі обсяги імпортованого газу звичайно спрямовуються для забезпечення загальносуспільних інтересів при виконанні спеціальних обов’язків…

Але законопроєктом 7427 планується дотувати не закупівлю імпортованого газу, а !!!весь обсяг!!! газу власного видобутку, прирівнявши його ціну до божевільних цін російського газу на європейських хабах.

(а пам'ятаєте я про це багато писав... навіть злу гумореску опублікував з вагонами шампанського для Нафтогазу... Коли вони вирішили газ ВНУТРІШНЬОГО видобутку рахувати за НІМЕЦЬКИМИ цінами і компенсувати собі за гроші ЛЕНД ЛІЗУ)

Таким чином у 2022 році сукупне споживання газу становитиме не більше 20 млрд куб.м навіть за умови аномально холодної зими. З іншого боку ми маємо власний видобуток газу, який станом на сьогодні не сильно постраждав від російської військової агресії. Фактично на цей кризовий рік наш внутрішній видобуток газу майже балансує споживання.

Для створення страхового запасу газу, додатково до внутрішнього видобутку, необхідно імпортувати ще 2,5 млрд куб. м. Однак голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко необґрунтовано запевняє, що Україні потрібно імпортувати додатково 6 млрд куб. м газу, і краще грошима.

І ця цифра за дивним збігом обставин дорівнює $8 млрд – якраз сума прямої бюджетної підтримки, що напередодні вирішили надати нам США. Більше того, пан Вітренко хоче, щоб сума компенсації розраховувалась виходячи із вартості вітчизняного природного газу.

А ціна газу власного видобутку насправді… фактична ціна (з урахуванням 30% рентабельності) газу українського видобутку 4,4 тис. грн за 1 тис. куб.м., що у 10 разів дешевше імпорту !

При цьому ноу-хау рівня "прогресивного соціалізму" полягає в тому, що в складових 38,2 та 150,1 млрд грн вже закладена компенсація на покриття неплатежів з боку споживачів.

Загальний обсяг державної бюджетної підтримки НАК "Нафтогаз України" є завищеним на 174 млрд грн та повинен складати не більше 90 млрд грн.

Заява пана Вітренка про необхідність бюджетної підтримки в сумі 264,3 млрд грн ($8 млрд) є прямим обманом Кабінету міністрів України, Офісу президента України та наших американських партнерів.

© Михайло Чаплига

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Опінії
Обидва вважають себе царями
14 серпня, 11:15
Опінії
Іванківське подружжя під обстрілами, в окупації врятувало безцінні картини
08 серпня, 16:41
Кримінал
Колишні підлеглі міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського присягнули на вірність російським окупаційно-терористичним силам.
08 серпня, 09:23
Кримінал
Він намагався застрелити слідчих СБУ, коли ті оголошували йому підозру
05 серпня, 15:54
Війна
Після приходу окупантів учорашні українські освітяни, яких навчали так звані "соросята", доволі швидко стають російськими пропагандистами.
23 липня, 09:33
Політика
Володимир Зеленський захищає російського олігарха, компанії якого співпрацюють з "росгвардією" та виробниками озброєння
21 липня, 15:25