Китай готується до війни

СВІТ
12 квітня, 15:04
Китай готується до війни

Уряд Тайваню засудив китайську військову загрозу

Китай, імовірно, готується до початку війни проти Тайваню. Про це заявив міністр закордонних справ Тайваню Джозеф У Джозеф в інтерв'ю CNN.

«Подивіться на військові навчання, а також на їхню риторику, схоже, що вони намагаються підготуватися до початку війни проти Тайваню. Тайванський уряд розглядає китайську військову загрозу як щось, що не може бути прийняте, і ми це засуджуємо», – заявив він.

Також за словами Джозефа У, Китай «двічі подумає», перш ніж застосовувати силу проти Тайваню: «І неважливо, чи це буде 2025 рік, чи 2027 рік, чи навіть пізніше, Тайваню просто необхідно підготуватися».

CNN наголошує, що Джозеф У зробив цю заяву наступного дня після того, як Китай зімітував «спільні високоточні удари» по Тайваню під час військових навчань навколо острова.

Це був перший випадок, коли китайські військово-морські сили змоделювали удари бойових літаків по Тайваню.

У свою чергу Сі Цзіньпін закликав армію Китаю посилити підготовку до реальних бойових дій, пише «Сіньхуа».

Як передають місцеві ЗМІ, таку вказівку він дав у середу під час перевірки Південної зони бойового командування НВАК, де він здійснював, зокрема, перевірку Військово-Морських сил.

Раніше повідомлялося, понад 40 китайських винищувачів наблизилися до кордону Тайваню під час навчань.

У США відреагували на розпочаті Китаєм навчання. Там розглядатимуть відправку військ на Тайвань у разі вторгнення Китаю.

Міноборони США добивається від Конгресу виділення $3 мільярдів оборонної допомоги для Тайваню в 2023 році.

Третина з цієї суми має бути залучена за інструментом Presidential Drawdown, який застосовується зараз для України.

Про це пише Defense News.

"Конгрес попередньо дав "зелене світло" для загальної річної військової допомоги Тайваню в розмірі $3 мільярдів у рамках законопроекту про оборонний бюджет на 2023 фінансовий рік на рахунках, якими оперують Пентагон і Державний департамент", - зазначається у повідомленні.

Причому, як заявив у цьому міністр оборони США Ллойд Остін, планується, що принаймні $1 мільярд з цієї суми буде виділений Тайваню за президентськими повноваженнями (Presidential Drawdown. - Англ.), тобто негайно з фондів Пентагону. Саме цей інструмент зараз використовується для термінової передачі частини озброєння й боєприпасів Україні.

"Моя команда старанно працює, щоби отримати необхідні можливості для конкретно такого виділення. І, звісно, ми маємо такі повноваження. Нам також знадобляться асигнування", - зауважив глава Міноборони США.

Натомість формально Конгрес ще не ухвалив рішення щодо основного фінансування Пентагону й Держдепу. Через це протягом останніх тижнів високопоставлені чиновники американського Міноборони почали закликати Конгрес виділити фінансування, необхідне для початку процесу надання військової допомоги Тайваню.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Уже півтора року північні та східні сусіди України спільними зусиллями здійснюють криваву воєнну агресію, підставляючи один одному плече.
03 вересня, 20:07
Війна
Станом на тепер військово-політичне керівництво РФ збирає ресурси для тривалої війни на виснаження не тільки проти України.
10 серпня, 17:34
Війна
Станом на цю мить відомо про щонайменше двох загиблих і десятьох поранених українців у наслідок підступного удару агресора.
09 серпня, 20:43
Блоги
Добре вихованих завжди тягне до пришелепкуватих. Як скажімо французьких чи італійських співаків до російської публіки.
24 липня, 16:48
Світ
Сіоністський режим Беньяміна Нетаньягу розпочав чергову "протитерористичну операцію" на Західному березі річки Йордан.
04 липня, 16:31
Кримінал
Уряд прокремлівського узурпатора влади в Ізраїлі прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу потурає шовіністам і ксенофобам.
22 червня, 19:05