Created with Sketch.

Тайвань вчиться боронитися за прикладом України

03 липня, 08:27

Загроза того, що КНР повторить криваву авантюру РФ, загарбавши сусідню країну, зростає. Сі Цзіньпіну потрібна «маленька переможна війна».

Про потенційну небезпеку для острівної азійської держави із Тайбею пише впливове американське видання The Washington Post. Застерігається, що китайський диктатор прагне геополітичного панування, тому може вдатися до агресії.

Тим часом Тайвань, чий уряд отримав нові партії американської військової допомоги, енергійно готується до відбиття цієї загрози. Тайванську громадськість російська війна проти України «змусила замислитися про перспективи та реальність» небезпек біля їхнього власного порога.

Минулого року влада острівної держави збільшила витрати на оборону приблизно на 14%, порівняно із попереднім бюджетом. Фактично, продовжено термін навчання у рамках обов'язкової військової служби з 4 місяців до 1 року.

Як і Україна, Тайвань намагається розвивати можливості ведення асиметричної війни перед набагато більшим і потужнішим противником. Благо, головний здобуток у зміцненні оборони — це географія острова, відділеного широкою протокою від континенту.

«Люди допоможуть вам тільки ц тому випадку, якщо ви самі собі допомагаєте... Це один із найбільших уроків, які ми зробили з війни в України. Чим більше [Китайська Народна Республіка — прим. ред.] намагається придушити внутрішню свободу Тайваню та наш суверенітет і наполягає, що ми є їхньою «провінцією-відступником», тим сильніше він нас відштовхує», — заявив посол Тайваню у Вашинґтоні пан Александр Тах-Рай Юй.

Деякі експерти у США стурбовані тим, що активна підтримка Києва обмежує їхні можливості щодо зміцнення оборони Тайбею. Частина законодавців стверджує, що Вашинґтон має зосередитися на боротьбі проти китайського експансіонізму, навіть якщо це означає дозволити РФ закріпити свої завоювання в Україні.

Александр Тах-Рай Юй відкинув необхідність такого компромісу: «США — провідна світова держава, і в них, як і раніше, є можливість діяти за різними сценаріями, на різних театрах та з різними викликами. Тому ми повинні зробити так, щоби щодня, коли Сі Цзіньпін прокидається, він дивився в дзеркало і казав: «Не думаю, що сьогодні день для нападу». Конфлікт в Індійсько-Тихоокеанському регіоні буде набагато потворнішим сценарієм».

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що протистояння КНР і США може перерости у конвенційну війну. Вашинґтон повинен прагнути капітуляції Пекіна або знищення китайської загрози.

Читайте також
КНР прагне запровадити свою монополію на Каспії
Економіка
В'єтнам обрав президентом бойового генерала
Світ
КНР узявся за видобуток власної нафти у Жовтому морі
Економіка
Китай купив собі Азербаджан
Політика
Пекін пильно стежить за обіймами Москви та Пхеньяна
Світ
«Аль-Каїда» скликає світовий з'їзд терористів в Афґаністані
Світ