Created with Sketch.

Агресія проти Тайваню коштуватиме світові $10 трильйонів — Bloomberg

10 січня, 19:06
Фото: Bloomberg

Великі гроші — велика спокуса і великі амбіції. А їх, як відомо, не бракує китайському комуністичному диктаторові Сі Цзіньпіну.

Так, за прогнозами аналітиків впливового американського бізнес-видання Bloomberg, імовірна війна за Тайвань може обійтися світовій економіці $10 трильйонів. Указана сума — це приблизно трохи більше ніж 10% від усього світового ВВП.

Необхідно розуміти, що $10 трильйонів переважають сукупно як збитки від російської воєнної агресії проти України, так і наслідки коронавірусної пандемії та глобальної фінансової кризи. Чи прорахував свої майбутні кроки щодо Тайваню товариш Сі, наразі невідомо.

Економічна і військова міць КНР зростає, натомість на острівній республіці зміцнюється почуття власної, самобутньої та окремішньої національної ідентичності (не китайської, не ханьської — прим. ред.). Нестабільні відносини між Пекіном і Вашинґтоном, підігріті агресивною Москвою, створюють всі умови для кризи.

У будь-якому зі сценаріїв конфлікту ключовою проблемою для світу стане цілковита втрата ринку мікрочипів і напівпровідників, що виробляються на Тайвані. Аналітики видання Bloomberg також звернули увагу на ринкову капіталізацію 20 найбільших клієнтів тайванської корпорації «Semiconductor Manufacturing», яка сягає $7,4 трильйона.

Треба визнати, що всі ці розрахунки досить приблизні та закладають значні санкції ц мита проти комуністичного Китаю. Не до кінця відомо, чи країни об'єднаної Європи долучаться до цих санкції та як узагалі відреагують союзники США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Не відкидаймо й наявні на тепер технологічні проблеми в армії КНР через пошесну корупцію, яка у рази перевищує російську, що мають зменшити ймовірність вторгнення. Хоча постійне уникання ескалації, пропаговане чинним урядом США тільки заохочує Пекін скористатися можливістю для агресивного кидка на Схід.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» додає, що попри публічні жонглювання Сі Цзіньпіна миролюбною риторикою, Пекін вишколює армію. У Тайбеї побоюються, що китайці спробують напасти на острів за рік-два.

Читайте також
Як би нам не хотілося, але росія не розвалиться швидко
Опінії
Чи вистачить ворогу сил підійти впритул до Салтівки? Ні!
Опінії
Примарні перспективи росії від Foreign Affairs
Світ
РФ може програти війну в Україні — китайський професор
Світ
Шанси застосування росією ядерної зброї зростають
Війна
Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal
Війна