The Telegraph опублікував план США щодо України з семи пунктів

ВІЙНА
23 квітня, 09:15
Згенеровано ChatGPT за запитом Останнього Бастіону
Згенеровано ChatGPT за запитом Останнього Бастіону

Він включає збереження контролю рф над окупованими територіями, зняття санкцій.

Президент США Дональд Трамп запропонував мирну угоду, яка дозволяє росії зберегти за собою майже всі захоплені в України території. Вона є частиною семипунктового плану припинення війни, який не містить чітких гарантій безпеки для України з боку США.

Про це йдеться у матеріалі The Telegraph.

Там нагадали, що вже 23 квітня в Лондоні американська делегація обговорить план із представниками України, аби отримати їхню реакцію. 

Ключовий пункт пропозиції - офіційне визнання Криму частиною росії, а також фактичне визнання окупації інших територій. Це означатиме «заморожування» нинішньої лінії фронту, залишаючи очільнику Кремля владіміру путіну контроль над більшістю окупованих земель. Частковим поступом Україні стане повернення доступу до гирла Дніпра та відведення російських військ із ще одного району Херсонщини.

Спецпредставник Трампа щодо України, генерал Кіт Келлог очікує згоди України на план уже в середу, після чого його колега Стів Віткофф представить документи путіну. Натомість українські чиновники вважають запропоновану угоду «гіркою пілюлею», оскільки вона не гарантує безпеку та закріплює територіальні втрати.

Водночас видання зазначає, що путін навряд чи захоче поступитися навіть невеликими територіями.

Одне із джерел повідомило, що перші два пункти плану передбачають негайне припинення вогню та прямі переговори між Києвом і Москвою. За третім пунктом, Україна повинна відмовитись від вступу до НАТО, зберігаючи можливість приєднатися до ЄС.

Європейські сили можуть забезпечити стабільність, однак, як зазначає The Telegraph, США не гарантують їхню підтримку.

Четвертий пункт плану — офіційне визнання Криму російським. Це суперечить міжнародному праву, згідно з яким «жодна країна не може анексувати територію іншої держави». 

Окрім Криму, росія утримує частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Пропозиція фактично дозволяє зберегти контроль над цими регіонами, хоча й без формального визнання.

Запорізьку АЕС, яка нині під контролем рф, планують передати США. Шостий пункт передбачає угоду про видобуток корисних копалин, що відкриває доступ американським компаніям до українських ресурсів.

Сьомий пункт — зняття всіх американських санкцій проти росії й новий етап співпраці у сфері енергетики.

The Telegraph наголошує, що цей план не узгоджується з зовнішньополітичною лінією Великої Британії, яка підтримує вступ України до НАТО. 14 лютого прем’єр особисто підтвердив цю позицію Зеленському.

Попри згоду путіна «заморозити» лінію фронту, Кремль заявив, що «не варто встановлювати жорсткі часові рамки». Українська Конституція не дозволяє відмову від територій без референдуму, який наразі неможливо провести через воєнний стан.

Очікується, що зустріч у Лондоні не завершиться остаточною домовленістю. Представники МЗС України розглядають її як можливість висловити власне бачення миру.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Політика
«Defence City»: як Арахамія лобіює корупційний клуб постачальників зброї
вчора, 18:31
Опінії
Поки ми не наведемо лад у себе — війна триватиме.
вчора, 12:56
Політика
Оприлюднено фото маєтку Умєрових у Флориді.
вчора, 11:51
Війна
Уряд України ухвалив рішення щодо підготовки резервних місць для роботи міністерств і відомств у західних областях країни.
вчора, 10:29
Політика
Ігнорувати війну більше не вийде.
04 липня, 19:20
Політика
Кабмін підвищив статус могили рабина Нахмана: між духовністю та політикою пам’яток.
02 липня, 20:39