Created with Sketch.

Тільки Україна є спадкоємицею Русі, а РФ продовжує традицію Золотої орди та СССР

25.08.2021, 08:18
Макет Києва часів князя Ярослава Мудрого

Держава Русь ніколи не іменувалася Київською, а тим паче Московською, Рязанською чи Тверською, це вигадки російських пропаґандистів.

Таку фахову думку в ексклюзивному коментарі для інформаційної аґенції "Останній Бастіон" висловив співробітник Інституту історії України Національної академії наук Олександр Алфьоров.

За його словами, російські дослідники минувшини, роками протеґовані Кремлем, ведуть проти нас тривалу і цілеспрямовану термінолоґічну війну з метою переписати історію на свій вигаданий лад.

«Русь була Руссю і її центром був Київ. Але у XVIII-XIX століттях росіяни вигадали концепцію спадковості влади монархії Романових від Русі. Для цього їм знадобилося розділити єдину державу Русь на Київську, Новгородську, Владімірську та інші феодальні уламки — так, щоби зрештою все прив'язати до колоніального центру — Москви, яка і стала столицею умовної "Московської Русі". За СССР і сам термін "Київська Русь" перейменували на "Древняя Русь", аби заплутати людей, ніби Київ ніколи не був старшим і головнішим за Москву. Проте це свідоме і штучне викривлення подій минулого на догоду політичній кон'юнктурі», — зауважив Олександр Алфьоров.

Вітчизняний науковець переконаний, що сучасна Україна завдяки тяглості власної історії є прямою спадкоємицею Русі, а відтак має повне право претендувати на всі її сакральні пам'ятки, нахабно привласнені Москвою.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Великі князі Київські з династії Рюриковичів карбували свої монети у Тмутаракані.

Читайте також
Червона «декомунізація»: повчальні уроки кривавої осені 1917-го
Історія
Бойовий чин лохвиччанина Олександра Гетманова закарбували у граніті
Полтава
Роковини загарбання царською Московією вільного Казанського ханства
Політика
Старовинні цвинтарі України потребують нашої підтримки
Опінії
Швейцарія визнала Голодомор геноцидом українців
Політика
Британський науковець Тимоті Ґартон Еш: наше минуле допомагає моделювати майбутнє
Історія