Created with Sketch.

Трамп навмисно підіймає ставки, на кону доля України

06 лютого, 13:32
Фото: Facebook

45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Американці представили новий компромісний законопроєкт з приводу допомоги Україні. Військова допомога на місці, а це найважливіше; хоча допомога бюджету зменшилась і тепер складає майже $8 мільярдів проти майже $12 мільярдів.

Тобто зменшилась на $4 мільярди або ж на 10% від усієї зовнішньої допомоги на 2024 рік, яку ми плануємо отримати. Неприємно, але не катастрофічно, і прийняття цього пакету було б дуже позитивною новиною для України.

Чи буде він проголосований? — Не факт, оскільки Дональд Трамп зі своєю командою саботує і цей законопроєкт, а тому провести його через дві палати Конґресу США буде дуже важко, надскладно.

Спікер Джонсон із Палати представників так і не став Джонсонюком, слідуючи чітко у фарватері Трампа, тобто його політичних інтересів.

Чи є в цьому вина України та наших проблем із корупцією і політичними гойдалками? Ні, це виключно результат політики та політиканства у США напередодні виборів президента.

Щоби не робила Україна, ми б не могли вплинути на це. Навіть, якби президент Володимир Зеленський розмірковував не над звільненням головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, а над боротьбою зі корупцією, то це не вплинуло б на поведінку Трампа, — а отже, не вплинуло б на процеси всередині США.

Чому Трамп проти? Просто тому, що йому не треба розв'язання проблеми міграції до президентських виборів у листопаді, бо це його головна зброя проти Байдена.

Тим більше ця проблема хвилює велику кількість пересічних американців. І на тлі чудової економічної динаміки в Америці, де чекали рецесію, вийшло сильне економічне зростання і найбільший приріст робочих місць за історію, втрачати такий козир для опортуніста Трампа було б недоречно.

Чи вдасться відв'язати допомогу України від проблеми міграції? Будемо на це сподіватись, адже це збільшить шанси того, що Трамп врешті перестане саботувати допомогу Україні, а ситуація з американською допомогою тотожна із ситуацією інвестицій в Україну під час війни — їх не буде!

Чи впливає на це корупцію? Ні, просто тому, що неважливо, існує корупція чи немає її у тій країні, в яку ви й так не інвестуєте через війну, а тому — закінчиться війна і корупція знову буде на всіх радарах, як і відсутність верховенство права.

А поки що це вторинне, як для зовнішніх інвесторів, так і для українського бізнесу, який відчуває більший тиск силовиків. Той бізнес, який так само у всіх опитуваннях зазначає, що «головними проблемами є саме питання безпеки, відсутності робочих рук, а вже потім, на останньому місці, корупція».

Аналогічна ситуація і з американською допомогою: не важливо, що відбувається в Україні, бо для американських політиків їх вибори на 100 порядків важливіші. Ми можемо вважати це не справедливим, але це наші проблеми.

Чи означає це, що з корупцією не треба боротися? Звісно ні, ще і як треба, просто не всі процеси у світі пов'язані з Україною, навіть, якщо вони на нас впливають і не для всіх у світі Україна є центром всесвіту.

Що ж залишається Україні? Робити те, що треба і не робити дурниць, а нарешті відмовитися від популізму, який може ускладнити наше становище, а воно, на жаль, схоже виглядає фантастичним, бо за рівнем дурниць та популізмом ми досі у лідерах.

Співробітник інвестиційної компанії "Dragon Capital". Спеціаліст відділу продажів боргових інструментів.

Читайте також
«Квартальні» блазні насаджують українцям гомодиктатуру
Політика
Хакери від геополітики прирікають людство на апокаліпсис
Опінії
Фіцо закликав західні держави зменшити допомогу України задля завершення війни
Світ
Президент Бразилії дав задню у питанні переділу світу
Політика
Чим більше виборців, тим гірша якість демократичного устрою
Опінії
«Вовина тисяча»
Політика