Трамп переконаний, що угоду про продаж TikTok укладуть до кінця тижня

Приватна інвестиційна компанія Blackstone розглядає можливість зробити невелику міноритарну інвестицію в американську діяльність TikTok.
Президент США Дональд Трамп висловив впевненість у тому, що угода про продаж TikTok американському покупцю з китайською компанією ByteDance буде укладена до суботи, 5 квітня.
Про це інформує Reuters.
У виданні нагадали, що в січні Трамп встановив 5 квітня крайнім терміном для TikTok, щоб знайти не китайського покупця – до цього часу відтерміновано набуття чинності закону про заборону TikTok у США.
«У нас багато потенційних покупців, - заявив Трамп журналістам на борту літака Air Force One пізно ввечері в неділю. - Існує величезний інтерес до TikТok. Я хотів би, щоб TikТok залишився живим».
За словами двох джерел видання, приватна інвестиційна компанія Blackstone розглядає можливість зробити невелику міноритарну інвестицію в американську діяльність TikTok.
Blackstone веде переговори про співпрацю з не китайськими акціонерами ByteDance, зокрема з групами Susquehanna International та General Atlantic, щоб внести свіжий капітал для участі в торгах за американський бізнес TikTok.
Вашингтон заявляє, що власність TikTok компанією ByteDance робить його залежним від китайського уряду, і Пекін може використовувати додаток для проведення операцій впливу проти США і збору даних про американців.
Зокрема, Трамп раніше заявляв, що готовий продовжити квітневий дедлайн, якщо не буде досягнуто домовленості щодо додатка для соціальних мереж.
Заборона TikTok у США: що відомо
У лютому 2024 року група законодавців закликала міністерство торгівлі США внести ByteDance, материнську компанію TikTok, до списку експортного контролю, аби запобігти отриманню доступу до американського програмного забезпечення.
5 березня до конгресу США внесли законопроєкт, який вимагав від китайської компанії ByteDance відмовитися від соцмережі TikTok, щоб уникнути заборони відеозастосунку на території країни. Байден заявив про готовність підписати закон, який обмежить роботу TikTok у США, а згодом палата представників ухвалила законопроєкт, яким використання TikTok може бути заборонене на території країни.
Згодом стало відомо, що TikTok і його китайська материнська компанія ByteDance подали до суду на США. Своєю чергою Дональд Трамп заявив, що не варто забороняти платформу TikTok протягом «деякого часу», згадавши про результати охоплень свого контенту під час передвиборчої кампанії. Він також звернувся до Верховного суду з проханням відкласти очікувану заборону TikTok, яка могла набути чинності за день до його інавгурації.
14 січня повідомляли, що офіційні особи Китаю розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok мільярдеру Ілону Маску, якщо компанія не зможе уникнути заборони соцмережі.
Пізніше Верховний суд США відмовився задовольнити апеляцію TikTok щодо питань свободи слова. Це рішення відкрило шлях до виконання закону про заборону платформи у країні.
18 січня TikTok на якийсь час припинив роботу у США, втім відновив її після вступу Трампа на посаду президента – новий глава США підписав указ про відтермінування заборони TikTok на 75 днів.