Три роки спорту після 10-ліття шкідливих звичок

09.11.2021, 18:47
Три роки спорту після 10-ліття шкідливих звичок
Фото: Останній Бастіон

Інтерв’ю з чоловіком, який у 34 роки вирішив змінити своє життя. Зараз йому 37 і складно повірити, що він раніше не тренувався.

Чим старше стає людина, тим важче їй відмовитися від звичного способу життя, тим більше відмовок вона собі вигадує, коли починає замислюватися про саморозвиток та підкорення нових вершин. Саме тому так важливо дізнаватися про тих, хто навіть у зрілому віці зміг перемогти свої страхи та лінь, буквально створивши себе з нуля…

У цій історії є все — сила волі, надзвичайний оптимізм, справжнє кохання та супротив оточення. Тож пропонуємо познайомитися з нашим героєм.

Ігор Бабков — простий криворізький хлопець, який ще декілька років тому вів звичний для більшості спосіб життя. Він регулярно пив із друзями, курив та, як водиться серед люду, лежав на дивані за переглядом телевізору. Але в одну мить все змінилося! Поява надзвичайної дівчини Олени, один лиш погляд та раптове кохання перевернули все у його житті.

Ігор вирішив стати саме тим чоловіком, за якого вона захоче вийти заміж. Шкідливі звички та пивний живіт були поганими помічниками у цьому. Зібравши волю в кулак, рішуче відкинув звичну буденність, обравши складний, але вірний шлях. Як виявилося згодом — у новому житті він зустрів не тільки кохання, але й нових друзів та новий сенс буття.

Три роки спорту після 10-ліття шкідливих звичок_1

Він створив популярну спільноту в мережі Facebook «Здорове тіло без спортзалу», яка наразі нараховує майже 150 тисяч підписників, і їх кількість стрімко збільшується. Група поєднує ентузіастів здорового способу життя та спорту з усього світу.

Пане Ігорю, як починалась Ваша спортивна діяльність?

- Спершу я кинув пити, поступово зміг відмовитися й від нікотину. Паралельно з цим опановував фізичні вправи. Починалося все з декількох віджимань та підтягувань на день. Ідея спорту поглинала мене все більше й більше. Переглядав тематичні відео у  YouTube, читав відповідну літературу. Прогрес не заставив довго чекати на себе.

Ви тренувалися самі, чи записалися до секції?

- За моїми принципами, я вирішив усього досягти самостійно. Сам кинув пити й курити, аналогічно сам захотів змінити себе. Тому не звертався до фахівців та тренерів.

Як до Вашого перетворення поставилося Ваше оточення?

- Відношення друзів та знайомих було для мене болючою темою. Деякі з них навіть перестали зі мною спілкуватися, вважаючи мене «зрадником», з яким тепер їм не цікаво. Почалися відписки з моєї сторінки у соціальній мережі. Фактично, я зруйнував мости зі своїм минулим. Хоча я не жалкую. Через такі їх вчинки, стало зрозумілим, хто є моїми друзями насправді, а хто — ні.

Чи вдалося Вам доєднати до спорту когось зі своїх друзів?

- Ні, хоча спроб з моєї сторони було багато. Я розумів, поки людина сама не зажадає змін, ніхто їй не допоможе у цьому. Я навіть дарував деяким друзям знаряддя для спорту (скакалки, еспандери та ін.), розробляв індивідуальні програми для тренувань, але усе це виявилося марним.

Як виникла ідея створення тематичної онлайн-спільноти?

- Група «Здорове тіло без спортзалу» виникла як додатковий «бонус» до моєї особистої трансформації. Після певного часу тренувань, я помітив появу «кубиків» пресу та вирішив поділитися своїм особистим досягненням з однодумцями, виклавши фото до групи «Гирі, турнік, віджимання», де на той час було понад 60 тис. підписників. Світлина зібрала багато «лайків» та позитивних коментарів, що й мотивувало мене до подальшої роботи.

Ще я зрозумів, що у Facebook багато людей, які цікавляться фізкультурою та спортом і можна спробувати об’єднати їх у тематичну спільноту, спрямовану на тренування без спортивного залу, виключно власною вагою. Я створив власний проект. Спочатку люди на нього майже не підписувалися. За три місяці група зібрала лише 500 людей. А потім відбувся раптовий стрибок — щодня на «Здорове тіло без спортзалу» підписувалися тисячі користувачів.

Три роки спорту після 10-ліття шкідливих звичок_3

Ви стали популярною людиною у онлайн-просторі, а як відбуваються справи офлайн?

- Поступово я почав долучати до спорту й місцеву молодь Кривого Рогу. Як правило, це люди, які спершу знайомляться зі мною завдяки Facebook сторінці, а потім продовжують спілкування у реальному житті. Мені приємно чути, що моя діяльність мотивує й інших на тренування та відмову від шкідливих звичок. Але для них це скоріш продовження попередньої роботи над собою. Хтось був наче у сплячці, від якої знов пробудився та вирішив відновити минулу форму.

Чи з’явилися нові друзі?

- Життя повністю змінилося. На зміну минулому оточенню прийшли теперішні однодумці. Нарешті я знайшов справжніх друзів. Деякі з них мешкають у інших містах та країнах. Є спортсмени, з якими ми плануємо реалізацію спільних проектів, що абсолютно нові для України. Крім того, я планую створити громадську організацію, яка буде популяризувати спорт серед криворіжської громади.

Ваша спільнота позиціонується, як здорове тіло без спортзалу, а як Ви ставитесь до тих, хто займається залізом?

- Особисто я використовую виключно власну вагу, тому й моя спільнота спрямована на такий тип тренувань, проте я з повагою ставлюся до будь-яких спортивних дисциплін. Моя особиста думка — залізо не дуже добре впливає на здоров’я. Якщо мотив людини полягає у підтриманні гарної форми та самопочуття, все-таки, краще обрати вправи з власною вагою. Коли метою є великі м’язи, без тренажерів та заліза складно обійтися. Хоча мій приклад показує, що можна набути гарної форми виключно завдяки підтягуванням, віджиманням та іншим вправам.

Три роки спорту після 10-ліття шкідливих звичок_5

Окрім практичних занять, яку теорію вивчаєте?

- Наразі читаю книгу, присвячену біомеханічним процесам у м’язах. Також є ґрунтовна праця, що стосується тренувань у домашніх умовах, завдяки якій я дізнався про різні вправи, що увійшли до мого особистого арсеналу. Взагалі цікавлюсь анатомією та фізіологією спортсменів, правильним харчуванням. Досліджую світовий та вітчизняний досвід.

Які плани на найближче майбутнє?

- Я займаюся розвитком та популяризацією групи, планую створення унікального логотипа та бренду, щоб масштабувати цей проєкт. Це допоможе заохотити дітей та молодь. Наприклад, зможу проводити спортивні змагання, а учасникам та переможцям дарувати брендовану продукцію — кепки, футболки, браслети та інше.

Крім того, мої однодумці з іншої країни розробляють новий вид спорту, який в недалекому майбутньому буде презентовано світові. Я стану його провідником в Україні та познайомлю наш народ з потенціалом цього напрямку.

Коли у групи з’являється багато підписників, як правило, наступними йдуть рекламодавці. Ви почали вже монетизувати свій проєкт?

Уже лунали окремі пропозиції, які мають під собою фінансовий зиск, проте це ще не системне явище. Я відкритий для співробітництва та пропозицій, тож не проти діалогу з виробниками спортивного одягу чи аксесуарів.

Як Ви ставитесь до спортивного харчування, чи рекламували б його на своїй сторінці?

- На цей час, я позиціюю себе, як людина, що не вживає ніяких добавок та «хімії». Харчуюсь виключно натуральною їжею з городу чи саду. Проте, розумію, що з посиленням тренувань організм починає потребувати більше корисних речовин, які не завжди є в достатній кількості у їжі, тому спортивне харчування дійсно може бути корисним. Я маю на увазі протеїни, креатин, амінокислоти. Тому я розумію, що в майбутньому мені доведеться їх вживати. Тож, я не бачу яких-небудь значних суперечностей, щоб рекламувати цю продукцію у своїй спільноті, якщо вона дійсно якісна та перевірена.

Повернемось до Вашого теперішнього захоплення. До тренувань Вас мотивувала дружина. Як вона ставиться до Вашого вподобання?

- Олена підтримує мене у цьому виборі. Інколи їй хочеться проводити більше часу разом, проте вона розуміє, що група «Здорове тіло без спортзалу» та спорт — це вже частина мене, тому спокійно ставиться до моєї діяльності. Вона ніколи не сперечається, якщо мені потрібно поїхати до інших ентузіастів спорту, або приділити час наповненню групи контентом. Більш того, моя дружина нещодавно сама почала займатися фітнесом.

А як Ви ставитесь до дівчат, які надмірно захопилися тренуваннями, та почали втрачати свою жіночність?

- Як і більшість чоловіків, я негативно сприймаю таку практику. Жінка має бути жінкою. Одна справа займатися фізкультурою для здоров’я, а інша — перетворюватися у «качка».

У Вашому випадку спорт — це хобі. Чи не конкурує воно з роботою?

- Я працюю в галузі промисловості. Тренування допомагають мені відпочити після робочого дня. Хоча дійсно, якщо людина бажає поринути у свою професію, виконувати якомога більше замовлень, в неї може не вистачати часу на спорт. У цьому плані, я зміг досягти певного балансу між роботою, хобі та родиною і друзями.

Я знаю людей, які поєднують виснажливу працю в шахтах з написанням книжок, музикальним хистом, тренуваннями та дозвіллям. Особисто я, поряд з роботою і спортом, регулярно допомагаю батькам у селі, займаюсь саморозвитком, читаю книжки, посилено вивчаю англійську мову.

Наскільки тренування змінили Ваше життя? Що вони Вам дали, крім кохання та нової дружби?

- Я став активним, цілеспрямованим, впевненим у своїх силах. Завдяки веденню групи «Здорове тіло без спортзалу» відкрив у собі організаторські здібності, навчився комунікувати з людьми, мотивувати їх до тренувань. Я перетворився на вільну, незалежну особистість, на яку більше не впливають шкідливі звички та токсичне оточення. Покращення відчуваються в усіх сферах життя, від роботи до побутових питань.

Що порадите нашим читачам, яких Ваш приклад надихне працювати над собою?

- Найголовніше — не квапитися та проводити будь-які трансформації поступово, щоб не виснажувати себе. Необхідно визначити кінцеву мету та крок за кроком прямувати до неї. Насправді, непотрібні досягнення та рекорди. Куди важливіше — просто позбутися шкідливих звичок та дбати про свій організм. Людина не повинна намагатися перевершити когось іншого. Найважливіше — ставати кращим від самого себе, але вчорашнього. Для цього необхідно краще пізнати себе, зрозуміти свої можливості та бажання.

Незабаром вийде спільний матеріал від "Останнього Бастіону" та проєкту "Здорове тіло без спортзалу", тож не забувайте підписуватися на наш сайт!

Автор : Ігор Лядський
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Самець горбатого кита встановив рекорд відстані для цього виду.
вчора, 17:34
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
11 грудня, 15:42
Життя
Особливості людської пам'яті знову серед головних тем сучасних досліджень у галузі психології та нейробіології. Важливо фіксувати зміни.
11 грудня, 08:27
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09 грудня, 07:14
Життя
Друга чи третя мова легко піддається засвоєнню, коли є із ким нею спілкуватися. Без розмовної практики з носіями це вкрай складно.
08 грудня, 18:41
Життя
NASA виявило зменшення запасів прісної води на суші і під землею, що пов'язано з посухами та кліматичними змінами.
30 листопада, 15:05