Російські агенти впливу активно працюють в країнах Сходу. Головна мета — зменшити рівень підтримки України та посіяти українофобію.
Показовий випадок стався днями після інтерв'ю Володимира Зеленського американському телеканалу NBC News. Деякі турецькі медіаресурси перебрехали слова президента, звинувативши у підтримці дій Ізраїля у смузі Ґази.
Під час спілкування з журналісткою Крістен Велкер у програмі «Meet the Press» Зеленський відповів на питання, які стосуються поточної ситуації у Передній Азії. Розпалювачами нової війни між Ізраїлем і Палестиною президент назвав Москву і Тегеран:
«Вони [росіяни — прим. ред.] хочуть, вони просто хочуть розділити світ, аби перевести фокус з України на іншу війну. І, якщо їм цього буде недостатньо — я повторюю це впродовж двох років: якщо їм цього буде недостатньо, цього справді буде недостатньо, тому що Сирії було недостатньо. Вони почали [війну — прим. ред.] в Україні, а після України, — на Близькому Сході вони продовжуватимуть утілювати у життя свій план. І ви бачите, що Іран підтримує їх в Україні, підтримує їх зброєю, а тепер знову на Близькому Сході у них спільна воєнна кампанія... У перший же день атаки ХАМАСу на Ізраїль ми виступили з офіційною позицією, засудивши напад терористів».
Натомість окремі турецькі ЗМІ, чия багатомільйонна аудиторія солідаризується з єдиновірцями-палестинцями, передали слова Зеленського у видозміненому вигляді. Зокрема, боротьбу українців проти російських окупантів чомусь прирівняли до ізраїльського терору у смузі Ґази тільки через те, що, недооцінивши ризики, Банкова публічно стала на бік Тель-Авіва.
Посольство України у Туреччині спростувало недостовірну інформацію про висловлювання Зеленського. Вітчизняні дипломати звернулися до турецького суспільства, заявивши, що Україна, проти якої триває несправедлива війна, однозначно не може підтримувати жахіття і закликає світ зробити все можливе задля припинення страждань цивільних у Палестині.
«Росія, яка почала війну проти України, зацікавлена відвернути увагу світу від неї та розсварити Україну з партнерами. Ми вдячні усім, хто дбає про правдиве висвітлення подій та бореться з дезінформацією. Також ми вдячні Туреччині, її лідеру та народу за підтримку нашого прагнення відновити мир в Україні та зробити світ більш справедливим. Глава Української держави у своєму інтерв'ю говорив про тих, хто розпалює ворожнечу та використовує терор, маючи на увазі росію та Іран.
Ці країни, вочевидь, зацікавлені у масштабуванні війни на Близькому Сході та у втягненні в цю війну багатьох народів. Саме росію та Іран президент України відзначив як спонсорів тероризму, і вони, як відомо, для багатьох країн світу, не дотримуються жодних правил і законів. Чіткі та однозначні слова Президента України, які автори фейку про нього намагаються сховати від турецького суспільства», — йдеться у заяві українського посольства в Анкарі.
Що ж насправді сказав Зеленський в інтерв'ю телеканалу NBC News із приводу ізраїльсько-палестинського конфлікту? Відповідаючи на питання журналістки, чи дотримується Ізраїль міжнародного права, президент заявив наступне:
«Я вам скажу відверто, ми сьогодні дивимося на цю ситуацію немов на щось нове, а це абсолютно не нова ситуація. Це вогонь, який вже десятиліттями палає між Ізраїлем і Палестиною, куди час від часу кидають свої сірники інші держави. І я впевнений, що за спонсоруванням ХАМАСу стояли росія та Іран. Ось, хто насправді винен у цьому конфлікті.
Тож, коли ми говоримо про закон, про правила, у ситуації, коли на вас нападають терористи, я підкреслюю це, — не діють жодні правила і закони, це просто вже поза законом, бо всі навколо рятують свої життя та воюють проти ворога наявними силами, які є у наявності. Треба визнати, що росія та Іран стоять за цим процесами. Я б ще додав Північну Корею, тому що нещодавно ви бачили, скільки на території Ґази було знайдено зразків північнокорейської зброї. Хтось же її туди доставляв.
Це абсолютний факт. Тож у ситуації, коли терористи наступають, якщо вони атакують цивільних, якщо вони відрізають дітям голови, — ти маєш повне право на захист своїх людей і захист своєї держави. Але водночас, якщо є можливість відкрити гуманітарні коридори, то це треба робити й увесь світ має цьому сприяти, щоби закінчити цю війну і трагедію людей».
Фактично, з вищенаведеного видно, що Зеленський аж ніяк не займає чіткої ні проізраїльської, ні пропалестинської позиції, радше нейтральну, як у випадку американців щодо України; тобто, мир для всіх доступними шляхами. Певно, через це режим Біньяміна Нетаньягу і відмовився приймати Зеленського, який для сіоністів виявися не зовсім своїм — не 100%-м євреєм.