Турецький «Байрактар» уперше застосував надзвукову ракету IHA-122

СВІТ
27 березня, 18:05
Турецький «Байрактар» уперше застосував надзвукову ракету IHA-122

Випробування відбулося над акваторією Середземного моря.

Надзвукова авіаційна ракета класу «повітря-земля» уразила морську ціль на відстані понад 50 км. Водночас добре відомий в Україні Bayraktar TB2 здійснював лазерне цілевказання.

Турецька оборонна компанія Baykar повідомила про успішне випробування безпілотного літального апарату (БпЛА) Bayraktar TB3, який уперше застосував надзвукову ракету IHA-122, розроблену компанією Roketsan. Про нові можливості турецьких збройних сил пишуть оглядачі Army Recognition, які назвали випробування «історичним моментом».

Повідомляють, що під час випробувань безпілотник Bayraktar TB3 вразив морську ціль на відстані понад 50 км за координації з іншим БпЛА — Bayraktar TB2, який здійснював лазерне цілевказання.

Випробування відбулося над акваторією Середземного моря після зльоту Bayraktar TB3 з авіабази в Даламані (провінція Мугла, Туреччина). Під час польоту TB2 здійснив підсвічування плавучої цілі розміром 6×6 метрів, після чого TB3 здійснив запуск ракети IHA-122 та успішно вразив ціль із першої спроби. Це випробування стало першим випадком, коли турецькі БпЛА діяли спільно в режимі реального часу для виконання високоточного удару.

Технічні особливості TB3 і ракети IHA-122

Bayraktar TB3 являє собою безпілотний бойовий літальний апарат середньої висоти і великої тривалості польоту (MALE). Він оснащений складними крилами, що робить можливим його використання з кораблів із короткою злітно-посадковою смугою, як-от універсальний десантний корабель TCG Anadolu.

Його характеристики роблять придатним для виконання завдань розвідки, спостереження, рекогностування та завдавання ударів, включно із застосуванням високоточної зброї. До числа таких засобів ураження, як показали випробування, тепер входить ракета IHA-122.

Ракета IHA-122 — це надзвукова авіаційна ракета класу «повітря-земля», розроблена турецькою компанією Roketsan спеціально для застосування з безпілотних літальних апаратів. Вона являє собою модифікацію 122-мм керованої ракети TRLG-122 з лазерним наведенням, призначеної для реактивних систем залпового вогню T-107/122.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Оператор розпочав переговори на тлі повідомлень, що американський мільярдер Ілон Маск може позбавити Україну звʼязку Starlink.
04 березня, 17:02
Життя
Коли мережа, створена фахівцями фінляндської компанії, запрацює на супутнику Землі, зв'язок значно поліпшиться. «Nokia» на це сподівається.
04 березня, 13:44
Світ
Microsoft визначилася з термінами закриття Skype
28 лютого, 15:01
Опінії
Лише талант тепер має значення.
26 лютого, 16:36
Світ
Італія працює над творенням національної системи низькоорбітальних супутників, розробленої із залученням основних національних гравців.
21 лютого, 11:50
Економіка
Китайці збудували інноваційне судно з функціями видобутку, зберігання й відвантаження нафти. Транспорт уже працює на південному шельфі.
17 лютого, 21:41