Турецький безпілотний винищувач з українськими двигунами вперше відірвався від землі

СВІТ
04.12.2022, 13:15
Турецький безпілотний винищувач з українськими двигунами вперше відірвався від землі

Новий БПЛА вперше відірвався від землі та формально провів у повітрі близько шести секунд, що є тестом на шляху до першого польоту

Компанія Baykar успішно провела останній тест безпілотного винищувача Kizilelma з українськими двигунами перед першим повноцінним польотом.

Про це повідомив технічний директор компанії Baykar.

Новий БПЛА вперше відірвався від землі та формально провів у повітрі близько шести секунд, що є тестом на шляху до першого польоту. Відрив від смуги пройшов під час тестування шасі. За планом, перший політ БПЛА був запланований на 2023 рік, але, ймовірно, Baykar випереджає графік роботи.

На Kızılelma встановлено турбореактивний двигун АІ-25ТЛТ української компанії “Івченко-Прогрес”. Безпілотник здатний розвивати максимальну швидкість до 800 км/год, максимальна тривалість польоту становить 5 годин, а стеля – 12 км.

Бойове навантаження становить 1 тонну, що може складатися з повноцінного авіаційного озброєння. Головна особливість Kızılelma – здатність вести повітряний бій, для чого він може використовувати ракети "повітря-повітря".

У 2021 році BAYKAR замовила в українського державного підприємства “Івченко-Прогрес” реактивні двигуни АІ-322Ф та АІ-25ТЛТ.

Новий реактивний надзвуковий малопомітний палубний БПЛА “Bayraktar Kizilelma” розробляється в рамках проєкту MIUS (Muharip İnsansız Uçak Sistemi).

У той час як MIUS-A буде близький до надзвукової швидкості з українським двигуном АІ-25ТЛТ, MIUS-B буде надзвуковим з українським двигуном АІ-322Ф і турецьким TEI TF-6000. MIUS-B матиме у 2,5 раза потужніший двигун, що істотно відрізняє його за технічними характеристиками від MIUS-A.

Український двигун АІ-322Ф на виставці “SAHA EXPO 2022” в Туреччині
Український двигун АІ-322Ф на виставці “SAHA EXPO 2022” в Туреччині

Передбачається, що безпілотники проєкту MIUS будуть запускатися з борту універсального десантного корабля TCG Anadolu (L-400) без допомоги катапультної системи.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що безпілотник Bayraktar Akinci отримав особливі бомби, що можуть "дістати" противника на 30 кілометрів.

Окрім класичних систем наведення, на таких авіабомбах можуть стояти інфрачервоні ГСН.

Турецький ударний безпілотник Akinci в п’ятницю 2 грудня 2022 року успішно пройшов чергове випробування. Цей БПЛА успішно уразив ціль за допомогою мініатюрної авіабомби TOLUN розробки Aselsan, котра має дальність дії до 30 кілометрів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії Baykar Makina.

Під час цього випробування Akinci ніс під фюзеляжем одразу чотири авіабомби TOLUN. Усі ці бомби були скинуті з висоти 8000 метрів та всі успішно влучили у ціль на дальності в 30 кілометрів. І це був перший епізод, коли такі авіабомби застосувались саме із ударного безпілотника.

Зазначається, що для наведення авіабомб TOLUN при скиданні з Akinci використовувалась поєднання GPS-навігації та інерційної системи наведення. Але у відкритих джерелах є згадка, що Aselsan презентувала авіабомбу модифікації Tolun IIR, призначену для знищення укріплених цілей. І з назви цього виробу прямо випливає, що така авіабомба також може бути оснащена інфрачервоною системою наведення.

Авіабомба Tolun IIR
Авіабомба Tolun IIR

В прес-службі Baykar Makina також підкреслюють, що у них зараз є експортні контракти на поставку Akinci в 5 країн світу, та Bayraktar TB2 в 25 країн світу. Частка експортних контрактів складає 98% від портфелю замовлень, їх сума в 2022 році уже перевищила 1 мільярд доларів.

Читайте також:
Світ
Позаблокова, нейтральна альпійська країна осоромилася через торгівлю зброєю з сіоністами. Тепер отримала купу нерозв'язаних неприємностей.
12 січня, 12:54
Війна
Українські інновації в галузі радіоелектронної боротьби також дозволяють ЗСУ більш ефективно відбивати удари «Шахедів»
28.12.2024, 10:58
Війна
Окупаційно-терористичний контингент сунуть живою масою на Україну. Замість танків росіяни масово перейшли на самокати й ґольфкари.
24.12.2024, 14:57
Війна
Наразі росія виробляє по 2 тис. безпілотників на місяць.
23.12.2024, 18:14
Війна
Німеччина, як і обіцяла, відправила до України шостий комплекс протиповітряної оборони IRIS-T.
20.12.2024, 16:55
Війна
Північна Корея перекидає до країни-агресорки додаткові самохідні артилерійські установки М-1989 Коксан.
19.12.2024, 15:45