За останні 18 місяців у Болгарії пройшли вже четверті парламентські вибори, однак створити урядову коаліцію досі так і не вдалося.
Станом на сьогодні всю владу у цій балканській республіці зосередив президент Румен Радєв, пише на своїй Facebook-сторінці авторитетний політолог-міжнародник Олеся Яхно.
Як стверджує вітчизняний фахівець, чинний лідер Болгарії – колишній генерал, який керував винищувачами совєцькими винищувачами "МиГ", має тісні стосунки з Владіміром Путіним, але всіляко спростовує лояльність Кремлю.
Ба більше: у 2016 році під час передвиборчої президентської кампанії пан Радєв відкрито і публічно заявляв, що нібито "Крим – російський", ну, бо "Україна за нього не стала боротися".
«Президент Румен Радєв неодноразово помічений в озвученні проросійської риторики. Тому Болгарія стає ще однією країною Європи, де з'являється свій "маленький Путін". Так уже називають сербського президента Александра Вучіча й угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана, які, з одного боку, засуджують агресію РФ проти України, а з іншого – виступають за зняття/послаблення санкцій та збереження енергоспівробітництва з росією. Нині Радєв отримав широкі владні повноваження на тлі не здатності створення парламентської більшості.
Нагадаю, що за останні 18 місяців у Болгарії пройшли вже четверті парламентські вибори, однак створити коаліцію в парламенті так і не вдалося. У результаті президент Радєв отримав надзвичайно великі повноваження (до формування нового уряду керівництво здійснює тимчасовий кабінет, призначений президентом) і також нещадно критикував санкції за вторгнення вже цього року. Тож, як і слід було очікувати, відмовився підписати декларацію щодо підтримки заявки України на вступ до НАТО. Радєв, по типу Орбана, засуджуючи агресію РФ, виступає за переговори з "Газпромом" із приводу відновлення постачання газу. Впевнена, що на росії всіляко намагатимуться скористатися ситуацією з погляду спроб підірвати єдність Заходу», – зазначила Олеся Яхно.
Цілком вірогідно, до кінця поточного року у Болгарії можуть пройти п'яті вибори, проте немає гарантій, що в результаті буде створено коаліцію, а відтак тимчасовий кабінет залишаться при владі настільки довго, наскільки захоче президент.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що представники російської громади, які пропагують кремлівські наративи, змогли пробитися до латвійського Сейму.