У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима

Опінії
25 квітня, 09:41
У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима

В Україні оборонними замовленнями керують люди, які впевнені, що на 25% прибутку можна побудувати атомну бомбу

Волонтер АТО, активіст ініціативи “Армія SOS”

Після розвалу СРСР в Україні було побудовано державу колишніх партократів і нових мажорів, які оголосили себе демократами і риночниками, і з ентузіазмом взялися за розграбування колишньої соціалістичної власності.

Під ніж пішли заводи і фабрики, дослідницькі інститути, конструкторські бюро, профтехучилища і вища технічна освіта за непотрібністю.

Годі дивуватися, що тепер оборонними замовленнями керують люди, які впевнені, що на 25% прибутку можна побудувати атомну бомбу, а з працівників оборонних підприємств можна зібрати ще не одну дивізію...

Але так було не завжди. У США в роки Другої світової війни держава активно керувала оборонним виробництвом, створюючи і фінансуючи найдорожчі військові програми.

На першому місці — «Манхеттенський проєкт» створення атомної бомби.

На другому — за вартістю — проєкт створення зенітного радіолокаційного підривача; я про нього писав.

На третьому — проєкт створення керованої авіабомби «ВАТ». Так-так — КАБи були відомі вже тоді, і активно застосовувалися і німцями, і американцями, і трохи японцями...

У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_1У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_2У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_3У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_4У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_5У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_6У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_7У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_8У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима_9

Усе почалося з того, що в 1942 році інженери відомої тоді радіоелектронної корпорації RCA запропонували використовувати керовані по радіо авіабомби з крилами для знищення ворожих кораблів і підводних човнів, влучити в які з великої висоти було складно, а опускатися нижче, підставляючись під вогонь зенітних гармат — небезпечно.

Програму назвали SWOD — Special Weapon Ordnance Device, і в рамках неї розробили кілька типів авіабомб із радіокеруванням (оператором) і з головками самонаведення.

Бомби «ВАТ» активно застосовувалися під час війни і стояли на озброєнні патрульної авіації США до 1953 року. Загалом за час реалізації програми SWOD було виготовлено 2580 бомб, а сума витрат перевищила 700 колосальних тоді мільйонів доларів.

Ці бомби виявилися одним із найдосконаліших зразків зброї і визначили напрямок розвитку авіаційних озброєнь на багато десятків років у всіх розвинених країнах.

Крім нас, звісно. У нас усе вирішує «невидима рука ринку», тому і наша зброя — невидима.

Читайте також:
Політика
Фактично, ціна дерегуляції економіки — це більше втрачених на передовій життів наших співгромадян.
20 листопада, 11:14
Опінії
Україна має моральне право відтепер ігнорувати всі норми міжнародного права.
20 листопада, 10:55
Війна
Зеленський заявив, що Україна програє війну, якщо США скоротять допомогу.
20 листопада, 09:55
Політика
Масштабний перерозподіл країни імені Руслана Стефанчука
19 листопада, 09:23
Політика
Служба безпеки повідомила про підозру клірику УПЦ МП у Житомирській області, яка виправдовувала війну росії проти України.
13 листопада, 17:45
Опінії
Рівень допомоги буде вимірюватися рівнем відносин. Треба працювати.
13 листопада, 10:05