У Полтаві цілодобово охоронятимуть згарище кінотеатру Котляревського

ПОЛТАВА
03.03.2021, 11:20
У Полтаві цілодобово охоронятимуть згарище кінотеатру Котляревського

На охорону пам’ятки архітектури з бюджету Полтави витратять 631, 5 тисяч гривень.

Понад пів мільйона цього року Полтавська громада витратить на цілодобову охорону колишнього кінотеатру імені Котляревського, який горів торік у грудні.

Кінотеатр у день пожежі
Кінотеатр у день пожежі

Охорону вестимуть 2 пости. Вони викликатимуть поліцію або рятувальників в разі необхідності і мають стежити за пожежною безпекою. 
Договір на охорону уклали із підприємством «ЕВЕРЕСТ О». Про це стало відомо з сайту публічних тендерних закупівель Prozorro

У торгах брали участь 4 підприємства:

1) ТОВ "КРОНУС-ФГ". Вони подали пропозицію на 496 тис 454 грн

2) ПП "СБ ГРІЗЛІ" із пропозицією на 499 тис 392 грн

3) ТОВ "УКР-СЕРВІС-БЕЗПЕКА" – 547 тис 944 грн

4) ПП "ЕВЕРЕСТ О" – 631 тис 584 грн.

Замовник послуг – комунальне підприємство «Палац дозвілля «Листопад». Договір із охоронною фірмою «ЕВЕРЕСТ О» підписали 1 березня. Діятиме він до кінця 2021.


Нагадаємо, будівля колишнього кінотеатру імені Котляревського загорілась 9 грудня 2020 року. Гасіння пожежі тривало 9 годин. У приміщенні знайшли тіло чоловіка. 22 грудня згарище пам’ятки архітектури оточили парканом.

Будинок Полтавського дворянського зібрання — пам'ятка історії та архітектури. Він був одним із громадських і культурних центрів міста. Розташований у південно-східному секторі Круглої площі між вулицями 1100-річчя Полтави і Соборності. Будівлю звели у 1810 році в стилі класицизму.

У 30-х роках XIX століття там працювала перша у Полтаві громадська бібліотека, попечителем якої був Микола Цертелєв. Це також було місце концертних виступів для дворян. У 1879 році у залі Дворянського зібрання дав два концерти Модест Мусоргський, в 1881 році виступала художниця Марія Башкирцева. У різні часи концертували Антон Рубінштейн, Петро Чайковський, Олександр Скрябін, Сергій Рахманінов. У 1897 році співав Федір Шаляпін.

Будинок Дворянського зібрання у 1943-му був знищений фашистами. У 1944-46-му роках його відбудували під кінотеатр. У 2017 році наказом Мінкульту статус пам'ятки було понижено з національного до місцевого. Це дозволило міській раді повністю розпоряджатись його долею.

У травні 2013 року на об’єкті розпочалися реставраційні роботи, які не афішувалися. До пам’ятки культури прибудували дерев’яний ресторан. А коли у ще діючому кінотеатрі розпочалося будівництво нічного клубу, оголосили орендарів – це співвласник мережі розважальних закладів у Полтаві Сергій Гонтовий та його компаньйон Олександр Калуцький, які володіють у рівних частках ТОВ «Старнайт».

Станом на 2018 рік всередині розміщені нічні клуби та гральні заклади, які перебудовують внутрішні приміщення для своїх потреб. На думку архітекторів, пам'ятку архітектури протягом кількох років було фактично зруйновано.

У ніч на 9 грудня 2020 року будівля сильно постраждала внаслідок пожежі. За словами очевидців, пожежа почалась з ресторану «Терраса», за ним вогонь перекинувся на нічний клуб «Версаль», та на караоке «Граммофонъ». Згорів правий та центральний корпус будівлі, але лівий вдалось зберегти.
 

Читайте також:
Полтава
Значні суми надійшли від реалізації майна боржників та безхазяйного майна, що свідчить про ефективність роботи податкових органів регіону.
вчора, 10:41
Полтава
Хйзхц, але таких ідіотів ще треба пошукати/
вчора, 09:13
Полтава
Наша область не була окупована російськими терористами, бої точилися лиш поблизу Гадяча. Але виглядає так, ніби її «відпрасували» бомбами.
вчора, 06:01
Полтава
Вітчизняні чиновники користуються й привласнюють плоди чужої праці. Піклуватися про своїх земляків, особливо задурно, не хочуть.
15 січня, 13:45
Полтава
Не таємниця, що надійний і сталий зв'язок на війні — один із чинників успіху. Тому жителі Полтавщини передають захисникам такі пристрої.
14 січня, 14:53
Полтава
Незламність фронту гартують надійні тиловики, особливо цивільні. Адже без їхньої всебічної підтримки наша боротьба за свободу марна.
14 січня, 07:17