У Раді хочуть висловити своє ставлення до подій у Карабасі
Колишній член фракції «Слуга народу» вніс проєкт постанови про події на Закавказзі.
На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Постанови №4264 «Про Заяву Верховної Ради України щодо ситуації в Нагірному Карабасі».
Автором є представник групи «За майбутнє» Антон Поляков.
Документ передбачає прийняття Заяви Верховної Ради України щодо ситуації в Нагірному Карабасі.
Що пропонує народний обранець?
Поляков пропонує прописати, що Верховна Рада вважає, що вирішення суперечок військовим шляхом є неприпустимим та таким, що порушує норми міжнародного права.
«Спроби Азербайджану відстояти власні інтереси військовими методами за активного посередництва Туреччини не забезпечать належного і мирного врегулювання конфлікту».
Далі депутат пише, що Верховна Рада підтримує заклики міжнародної спільноти щодо необхідності якнайшвидшої стабілізації ситуації шляхом політико-дипломатичних підходів.
Обранець вважає, що альтернативи мирному переговорному процесу не існує.
Також Поляков прописав у проєкті норму, щодо підтримки територіальної цілісності Азербайджану та відповідної Резолюції Ради Безпеки ООН.
Проте «рішуче засуджуємо військовий сценарій подолання існуючих протиріч. Поважаючи принцип не втручання у внутрішньополітичні справи, закликаємо офіційний Баку не допустити його реалізації».
Далі Поляков пише, що «Україна має зберігати повний нейтралітет у суперечках між Азербайджаном і Вірменію. Не припустимим є відкрита підтримка одного з учасників конфлікту».
Закінчується заява закликом відмовитись від подальшої ескалації протистояння, гарантувати режим припинення вогню, зупинити військові дії та розпочати мирний переговорний процес.
Пропонується, аби документ набрав чинності одразу після схвалення парламентом.
Автор сподівається, що прийняття проєкту постанови дозволить Україні вкотре привернути увагу світової спільноти до неприпустимості вирішення територіальних суперечок військовим шляхом.
Відзначимо, що Міністерство закордонних справ однозначно в особі міністра Дмитра Кулеби підтримало територіальну цілісність Азербайджану.
Кулеба акцентував увагу на тому, що Київ буде підтримувати територіальну цілісність Азербайджану, як Баку підтримує цілісність України.
Даний же проєкт постанови є більш поміркованим, містить норми про нейтралітет, водночас все одно зберігається та частина, де прописано про територіальну цілісність Азербайджану.