У США створили програму Shrike, яка дозволяє за хвилину наводити дрони на ціль

ВІЙНА
31 серпня, 09:20
У США створили програму Shrike, яка дозволяє за хвилину наводити дрони на ціль

Вперше Shrike продемонструвала 2-га бригада 101-ї повітряно-десантної дивізії США.

Армійська фабрика ПЗ США розробила нове програмне забезпечення Shrike для безпілотників. Воно скорочує час наведення на ціль до 1 хвилини.

Про це повідомляє портал Interesting Engineering.

Зазначається, що Shrike у своїй роботі використовує технологію штучного інтелекту. Саме вона дозволяє розпізнавати цілі, завдяки обмеженій інформації. Система збирає дані та автоматично створює запит на відкриття вогню. А вже користувач може схвалити або відхилити.

Коли дрон завершує місію, то може просканувати територію, провести оцінку ушкоджень у бою і згенерувати ще одну вогневу місію.

Вперше Shrike продемонструвала 2-га бригада 101-ї повітряно-десантної дивізії США. Під час презентації солдати керували дроном і прикріпленим до нього пристроєм із ПЗ. Вони пролітали над автопарком та сканували його.

Як розповів командувач 101-ї повітряно-десантної дивізії генерал-майор Бретт Сільвія, завдяки першому скануванню під час повторної польоту можна виявити приховані і замасковані транспортні засоби та визначити їх тип.

За даними видання, військовим США зазвичай необхідно від п'яти до восьми хвилин для ідентифікації та наведення снарядів на ціль. Але нове ПЗ зменшило цей час до хвилини.

Читайте також:
Світ
Як переваги дронів називають легкість у застосуванні, меншу кількість особового складу для управління і транспортування дронів.
28 жовтня, 15:05
Світ
Україна втілює військові інновації швидше за США – слухання у Конгресі.
19 вересня, 16:14
Опінії
Уже скоро не буде жодної переваги в танках, артилерії, авіації і навіть у ядерних ракетах.
12 серпня, 09:03
Опінії
Збиття вертольота дроном на Курщині – це нова сторінка в історії війн, завдяки технологічним інноваціям.
10 серпня, 09:10
Війна
Вартість українського робота становить 35 тисяч доларів, що приблизно дорівнює 10% вартості імпортної моделі.
16 липня, 15:57
Світ
Рух до посилення бойового потенціалу в космосі зумовлений розширенням парку китайських і російських військових засобів у космосі.
18 травня, 16:15