У вас може з'явитися цифровий двійник раніше, ніж ви думаєте

10.07.2023, 11:24
У вас може з'явитися цифровий двійник раніше, ніж ви думаєте

Бувши копією людини, цифровий двійник, в ідеалі, буде приймати ті ж самі рішення, що і ви, якщо він буде в тих же умовах.

Цифровий двійник – це копія людини, продукту чи процесу, створена з урахуванням даних. Це може здатися науковою фантастикою, але деякі стверджують, що протягом наступного десятиліття у вас, швидше за все, з'явиться цифровий двійник.

Бувши копією людини, цифровий двійник, в ідеалі, буде приймати ті ж самі рішення, що і ви, якщо він буде в тих же умовах.

Це може здатися ще одними фантазіями футуристів. Але це набагато ймовірніше, ніж людям хотілося б вірити.

Хоча ми схильні вважати, що ми особливі та унікальні, при достатній кількості інформації штучний інтелект (ІІ) може зробити безліч висновків про наші особистісні якості, соціальну поведінку та рішення про купівлю.

Епоха великих даних означає, що збираються величезні обсяги інформації (так звані “озера даних”) про ваші явні погляди та уподобання, а також про поведінкові сліди, які ви залишаєте після себе.

Здавалося б, нешкідливі телефонні програми – наприклад, що використовуються для замовлення кави – можуть збирати величезну кількість інформації про користувачів кожні кілька хвилин.

Але наскільки ми маємо бути стурбовані?

Висока та низька точність двійника

У дослідженнях з моделювання під точністю розуміється те, наскільки точно копія чи модель відповідає своєму об'єкту. Йдеться про ступінь реалістичності симуляції стосовно реального зразка. Наприклад, гоночна відеогра дає зображення, яке збільшується та зменшується у швидкості, коли ми натискаємо кнопки на клавіатурі чи контролері.

У вас може з'явитися цифровий двійник раніше, ніж ви думаєте_1

В той час, як симулятор водіння може мати вітрове скло, шасі, важіль перемикання передач, педалі газу та гальма, відеогра має нижчий ступінь реалістичності, ніж симулятор водіння.

Цифровий двійник вимагає високого ступеня достовірності, який міг би включати інформацію реального світу реальному часі: якщо зараз надворі йде дощ, те й у симуляторі йтиме дощ.

Для промисловості цифрові двійники можуть мати радикальні наслідки. Якщо ми зможемо змоделювати систему взаємодії людини та машини, у нас з'явиться можливість розподіляти ресурси, передбачати нестачу та поломки, а також робити прогнози.

Цифровий двійник людини буде включати в себе величезну кількість даних про уподобання, упередження і поведінку людини, а також мати інформацію про безпосереднє фізичне та соціальне оточення користувача, щоб робити прогнози.

Ці вимоги означають, що створення справжнього цифрового двійника в найближчому майбутньому є малоймовірним. Кількість датчиків, необхідні накопичення даних, і технологічні потужності, необхідні підтримки віртуальної моделі користувача, будуть неймовірно величезними. Тому нині розробники задовольняються моделлю низької точності.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
21 листопада, 18:16
Мистецтво
Портрет математика Алана Тюрінга, який створив робот Ai-Da, став першим твором мистецтва, проданим на аукціоні
08 листопада, 16:04
Життя
У той час, коли розумні рухаються в науковому просторі, інші рухаються у зворотньому напрямку.
04 листопада, 11:43
Економіка
Українська компанія «Awedyne» анонсувала найновішу зброю. Нею наші захисники ліквідовуватимуть вибухову загрозу з повітря.
29 жовтня, 08:22
Світ
Міноборони США напередодні додало компанію до списку таких, що співпрацюють з військовими.
19 жовтня, 11:00
Війна
Журналісти провели два дні, подорожуючи країною з підрозділом безпілотників, коли він готувався запустити понад 100 безпілотників за ніч.
17 жовтня, 10:27