Created with Sketch.

У ВРП імені Маселка розпочала свою діяльність Служба дисциплінарних інспекторів

25 грудня, 11:08

Очікувати від них якісного та обʼєктивного розгляду відповідних дисциплінарних справ вочевидь не прийдеться.

23 грудня 2024 року у Вищій раді правосуддя ім. Маселко офіційно розпочала свою діяльність Служба дисциплінарних інспекторів.

У спадок від ВРП, члени якої більше року розглядали дисциплінарні справи, їм дісталося понад 10 тис. нерозглянутих дисциплінарних скарг на суддів.

На наше переконання, така кількість скарг спричинить надмірне навантаження на дисциплінарних інспекторів (у середньому кожен отримає по 500 скарг), а тому очікувати від них якісного та об'єктивного розгляду дисциплінарних справ, вочевидь, не доведеться.

З огляду на це залишається незрозумілим, чим саме займалися члени ВРП протягом року з часу відновлення дисциплінарної функції ВРП у грудні 2023 року, отримуючи при цьому величезні зарплати у розмірі 400 000 грн і більше.

Все просто!

Обслуговували інтереси найодіознішого члена ВРП — Маселка: розглядали його особисті скарги та скарги, подані представниками «ДеЮре» та «Автомайдану», а також зводили власні рахунки з суддями ОАСКу та інших столичних судів.

Як свідчить статистика, за рік члени ВРП змогли відкрити 306 дисциплінарних справ (у середньому по 20 справ на кожного члена ВРП) та притягнути до відповідальності 117 суддів, із яких щодо 36 суддів внесено подання про звільнення з займаної посади.

Звісно, лідерами за цим показником виявилися член ВРП — експерт із самовідводів із постійним конфліктом інтересів Маселко (23 судді притягнуто, з яких 5 — на звільнення) та член його фан-клубу, прокурор Кандзюба (15 суддів притягнуто, з яких 8 — на звільнення), що складає третину від загальної кількості притягнутих до дисциплінарної відповідальності суддів.

Що ще встигли члени ВРП за цей час? За нашими спостереженнями, побували в безлічі нікому не потрібних відряджень і взяли участь у заходах, які не мають жодного стосунку до роботи ВРП. А ще стали кандидатами з преференціями на суддівські конкурси або пролобіювали кандидатство на суддівські посади своїх родичів.

Таким чином, вся ця «діяльність» цього органу, на нашу думку, ставить під великий сумнів доброчесність його членів під час виконання ними своїх повноважень. Це вкотре підтверджує необхідність повного перезавантаження ВРП із заміною на штучний інтелект. ШІ — Маселко, Жернакова та Шабуніна точно слухати не буде, як і пріоритизувати їхні скарги.

Зауважимо, що скандальний член ВРП Роман Маселко вирішив урізноманітнити нудний контент свого Facebook сімейним фото. Засумував за лайками.

Однак вийшла «чудова» реклама для ВРП і НАЗК, які абсолютно не помічають конфлікту інтересів у перебуванні цього персонажа в складі ВРП.

Роман і скарги пише, і «правильні» висновки ГРД (тобто їхню відсутність) організовує, і ще багато чого робить із того, що не відповідає критеріям «доброчесності та етики». Але якщо хтось вимагає належної реакції, відповідь Маселка передбачувана: «Я не я, і хата не моя». «ДеЮре» не знаю, ГРД не контролюю, Галабалу теж не знаю, ніколи за столом із ним не святкував тощо.

Як бачимо, ВРП вважає ці пояснення переконливими, продовжуючи замовчувати ситуацію та покривати цього скандального персонажа.

Джерело: Под Мантией

Читайте також
СПРАВЖНЄ ОБЛИЧЧЯ СУДДІ ГОЛЬНИК
Полтава
Одеська суддя не задекларувала оренду квартири в Дубаї вартістю 700 тис. грн
Політика
3 грудня ДБР був затриманий екссуддя Артур Ємельянов
Опінії
Масляний анекдот Маселка
Політика
ЗОЛОТЕ ПРАВИЛО ДОБРОЧЕСНОСТІ ВІД ЛАРИСИ ГОЛЬНИК
Політика
«ЦПК» викрили на потуранні майбутнім суддям-корупціонерам
Політика