Україна як сміттєзвалище.
Економічне диво від Зеленського
Обережніше з купівлею м’яса та риби.
Виявлені факти масового пропуску українською митницею вантажі м’яса та риби за підробленими ветеринарними сертифікатами. Що везуть в Україну не знає ніхто, а французькі та канадські виробники звертаються в поліцію з заявами.
Звучить наче заголовок газети «Бульвар Гордона», але насправді все так і є. Про це пише журналіст Євген Плінський.
15 серпня на митному пості «Сокаль» Львівської митниці, був оформлений вантаж у вигляді 20 818 кг. сала відомого французького виробника - компанії TRADIVAL SA вартістю 22 495 Євро.
Згідно поданої до оформлення декларації продавцем французького сала, виступала польська компанія POL-Export, а імпортером була ТОВ «Глорія Імпорт Плюс».
Обидві ці фірми вже знайомі нашим читачам, бо входять в перелік так званої «Групи компаній волинського митника Хурсяка» злочинну діяльність якої ми розкриваємо останній час.
Тисячі тонн м’яса та риби з початку війни їдуть на підконтрольні компанії, за заниженою в кілька разів вартістю, а продавцями завжди є підконтрольні польські посередники.
ТОВ «Глорія Імпорт Плюс» також проходить по кримінальній справі БЕБ де зафіксовано її участь в зазначеній злочинній групі яка окрім сумнівного імпорту підозрюється в ухиленні від сплати податків.
Але цього разу нас цікавить не просто кратне заниження вартості сала яке ввезла ця компанія.
Сьогодні питання більш серйозне.
Одразу після оформлення 15.08 вантажу ТОВ «Глорія Імпорт Плюс» Львівською митницею я відправив запит французькому виробнику TRADIVAL додавши до нього ветеринарні сертифікати та інші документи які були подані до оформлення декларантом.
Відповідь була миттєва.
Публікую дослівний переклад.
«Шановний Євгене.
Я ретельно перевірила прикріплені файли, які Ви мені надіслали, і можу сказати наступне:
Щодо ветеринарних сертифікатів FR0323011463LE та FR0323011530LE - хоча номер заводу та поштова адреса відповідають нашій компанії, назва компанії (TRADIVAL SA) не є нашою. Вищезазначені сертифікати не були підписані нашим офіційним ветеринаром; ми не знаємо людину, яка підписала цей сертифікат.
Щодо сертифікатів відповідності на вищезгадані HC - ми не видавали цих документів.
Хоча номер заводу та поштова адреса відповідають нашій компанії, назва (TRADIVAL SA) не є нашою. Печатка на документах також не є нашою печаткою. Ми не використовуємо логотип, надрукований на цих сертифікатах, на експортних документах, які ми видаємо.»
А що ж тоді ввезла ТОВ «Глорія Імпорт Плюс» в повній фурі під виглядом м’яса з Франції?
А цього не знає ніхто.
Це може бути що завгодно, мати будь-яке походження, та бути навіть забороненим для ввезення.
А знаєте скільки вантажів заїхало на компанії Хурсяка по підроблених документах?
Рахунок йде на десятки фур щомісяця.
На ТОВ «Глорія Імпорт Плюс», на ТОВ «ФУДЛАЙФ ПЛЮС», на ТОВ «СОЛАР ТРЕЙДІНГ СІСТЕМ», та зараз вже і на нову компанію ТОВ «МОЛС ГРУП».
І повторюю, що відповідь на питання , а що насправді везуть ці компанії – не знає ніхто, адже митниця не досліджує справжність документів та оформлює все підряд.
Не хочу нікого лякати, але під прикриттям сала в фурах цих компаній може бути я коштовний іспанський хамон, так і м’ясо хворих або мертвих тварин, чи заражений паразитами хек.
І наше «кишенькове» розслідування, яке мала б давно провести митниця виявило, що принаймні два постачальники м’яса з Канади та Франції підтвердили, що ці компанії підробили їх документи, а товар має невідоме походження.
В телефонній розмові представниця TRADIVAL зазначив що подає заяву в правоохоронні органи Франції стосовно цього епізоду, адже виявлені факти несуть загрозу як репутації компанії, так і здоров’ю людей які можуть стати споживачами невідомого і можливо шкідливого м’яса під яке підкладають фальсифіковані документи походження та безпеки.
Чекаємо публічної реакції ДМСУ, Держпродспоживслужби, правоохоронців, та готуємо наступну серію цього дивовижного серіалу.
P.S. Шановні злочинці, якщо ви думаєте що перемістивши свої оформлення з Волинської митниці на Львівську ви уникнете моєї уваги, то ні. Оформлюйтесь краще на Волині, не створюйте додаткових проблем та нашої уваги очільнику Львівської митниці Андрію Кузніку.