Україні потрібно перейти на F-16, щоб зберегти Повітряні сили

ВІЙНА
24.02.2024, 11:15
Україні потрібно перейти на F-16, щоб зберегти Повітряні сили

У пілотів F-16 буде вища ймовірність вижити за рахунок більш досконалих радарів.

А ракети західних винищувачів AMRAAM вперше дадуть змогу вести повітряний бій поза видимістю.

Україна за час війни втратить винищувачі МіГ-29 і Су-24, які є на озброєнні, тому перехід на західні літаки є єдиною можливістю зберегти Повітряні сили.

Про це пише The Telegraph.

«Літати на цьому літаку буде по-справжньому круто, — сказав один з українських пілотів із позивним «Лещ».

Не хочу сказати, що МІГ, на якому я літав раніше, мені сильно набрид, але F-16 більш маневрені. Відчувається, що літак, хоче, щоб на ньому літали агресивніше”.

Але російські війська продовжують наступати, і, за словами колишнього головнокомандувача Валерія Залужного, довгоочікувані F-16 — це не срібна куля, яку шукає Україна.

Експерти з достатнім досвідом польотів на російських аналогах і F-16 кажуть, що західні літаки можуть стати можливістю досягти не так переваги, як паритету з російськими ВПС.

F-16 збережуть Повітряні сили України

МіГ-29 і Су-24, які мають Україну з британськими ракетами Storm Shadow, доведеться списати в ході цієї війни. росія зіб’є деякі з них, інші ж так і залишаться на злітній смузі через нестачу запчастин, щоб полагодити пошкодження.

Києву знадобиться перейти на західні літаки, щоб Повітряні сили мали хоч якусь можливість вижити в цій війні.

«Щоб існувати як Повітряні сили в середньостроковій перспективі, Україні доведеться перейти на західні літаки. Вони більше не мають доступу до ремонту та обслуговування російськими компаніями, такими як «Сухий», — заявив Джастін Бронк, старший дослідник британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI).

F-16 — поза всяким сумнівом, довгострокове рішення для України. Деяким літакам, які пропонують Києву, близько 40 років, приблизно стільки, скільки багатьом з українських МІГ-29.

Виживання пілотів

Імовірність вижити у F-16 набагато вища завдяки радарам, досконалішим у порівнянні з радянськими аналогами в МіГ-29.

«Радянські радари - базові і не надають пілотам достатньої інформації про погрози», — зазначив професор Бронк.

Західні літаки можуть відстежувати кілька цілей, повідомляти пілотам більше інформації про те, коли на них націлюються.

Бортові системи можуть ідентифікувати найнебезпечніші загрози літакам.

«Пілоти західних винищувачів мають інструменти, щоб самостійно приймати рішення, радянські пілоти такої можливості не мали», — заявив лейтенант-полковник Фред Кліфтон, відставний пілот ВПС США.

Озброєння F-16

Коли США погоджували з союзниками постачання F-16, вони також підписали експортні декларації на постачання ракет AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile), які тепер йдуть у комплекті зі винищувачами.

Ракети вперше дадуть Україні можливість вести т.зв. повітряний бій поза видимості.

AMRAAM дозволять українським пілотам вибирати віддалені цілі, яких вони, можливо, навіть не бачитимуть — ця можливість мала російські пілоти з початку війни.

AMRAAM — система типу «вистрілив і забув», що ще більше підвищить рівень виживання. Можна буде випустити ракету та летіти у безпечне місце. Ракета сама самостійно знайде мету.

Ахіллесова п’ята F-16

Головне, що може обмежити можливості F-16 у бойових діях — це безліч російських ЗРК С-300 та С-400, які вражають цілі на відстані сотень кілометрів.

Але, можливо, головною проблемою України стане створення інфраструктури для F-16, яким потрібні дуже гладкі та чисті злітно-посадкові смуги.

Читайте також:
Війна
Борис Пісторіус закликав збільшити витрати на оборону Німеччини щонайменше на €30 млрд.
вчора, 16:47
Опінії
Не вистачає мізків і навичок.
вчора, 09:18
Політика
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
17 січня, 18:55
Світ
Соціал-демократка Катрі Райк не підтримує ініціативу опозиційних парламентарів з партії «Isamaa». Кордон із РФ закликала лишити відкритим.
17 січня, 14:54
Війна
Військовослужбовці підрозділу рекрутингу служби персоналу ГУР МО України склали військову присягу.
15 січня, 11:16
Політика
«Ми присягали на вірність не чиновникам, а українському народові», - генерал-полковник Петро Шатковський.
15 січня, 10:08