«Українська Друга світова»: УПА, українці у військах Вермахту та доля Кримських татар
У вестибюлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського в рамках відзначення Дня визволення Полтави від нацистських загарбників та 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру відкрили банерну виставку «Українська Друга світова».
Як розповідають організатори виставки, вона вперше представляє український вимір Другої світової війни від 1-го вересня 1939-го року, коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, так і до останнього пострілу у війні з Японією.
Тут висвітлені цікаві факти, які розповідають про роль 6 тис. українців, які воювали у партизанському руху Франції, висвітлена діяльність ОУН-УПА, українців, що воювали на боці ІІІ Рейху та у радянських партизанських загонах.
– Про цю виставку можна говорити дуже багато. Вона покликана розвіяти міфи тієї страшної війни: міфи про її початок, про перебіг подій, про роль і місце України в ній. Найбільше мене вразила доля Кримських татар, які також постраждали від цієї трагедії. Тут описані майже точні втрати усіх учасників війни загалом, і українців окремішньо. Ця виставка експонувалася по всій Україні: Львів, Київ, Одеса, Черкаси, Конотоп – розповідає працівниця відділу соціокультурної діяльності обласної бібліотеки Юлія Крамарєва.
За її словами, банери виготовлялися у Львові. Можливий варіант продовження їх експозиції у районах Полтавщини. Проте, для цього треба виділити відповідні кошти та місце.
Авторами цієї виставки є Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. Діятиме вона з 23-го вересня до 3-го жовтня на першому поверсі обласної бібліотеки.