«Українська Друга світова»: УПА, українці у військах Вермахту та доля Кримських татар

ПОЛТАВА
23.09.2016, 10:24
«Українська Друга світова»: УПА, українці у військах Вермахту та доля Кримських татар

У вестибюлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського в рамках відзначення Дня визволення Полтави від нацистських загарбників та 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру відкрили банерну виставку «Українська Друга світова».

Як розповідають організатори виставки, вона вперше представляє український вимір Другої світової війни від 1-го вересня 1939-го року, коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, так і до останнього пострілу у війні з Японією.

Тут висвітлені цікаві факти, які розповідають про роль 6 тис. українців, які воювали у партизанському руху Франції, висвітлена діяльність ОУН-УПА, українців, що воювали на боці ІІІ Рейху та у радянських партизанських загонах.

– Про цю виставку можна говорити дуже багато. Вона покликана розвіяти міфи тієї страшної війни: міфи про її початок, про перебіг подій, про роль і місце України в ній. Найбільше мене вразила доля Кримських татар, які також постраждали від цієї трагедії. Тут описані майже точні втрати усіх учасників війни загалом, і українців окремішньо. Ця виставка експонувалася по всій Україні: Львів, Київ, Одеса, Черкаси, Конотоп – розповідає працівниця відділу соціокультурної діяльності обласної бібліотеки Юлія Крамарєва.

За її словами, банери виготовлялися у Львові. Можливий варіант продовження їх експозиції у районах Полтавщини. Проте, для цього треба виділити відповідні кошти та місце.

Авторами цієї виставки є Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. Діятиме вона з 23-го вересня до 3-го жовтня на першому поверсі обласної бібліотеки. 


Читайте також:
Жителі Гребінки відвідали могилу 38-річного В'ячеслава Лисенка, полеглого у битві за Донецький аеропорт 17 січня 2015 року.
18 січня, 09:06
Синоптики попередили про погіршення погодних умов
17 січня, 15:15
Артезіанські свердловини Лубенської громади відтепер перебуватимуть під охороною комунального підприємства "Лубни-Водоканал".
17 січня, 13:05
Саміт Росія НАТО, масштабна кібератака та продовольча криза в Україні
16 січня, 20:55
Що не день, то перл, як від представників Зе-влади, так і від нечисленних прихильників "президента Голобородька".
15 січня, 09:48
Полтавська гопота гулятиме у відреставрованій у рамках президентської програми "Велике крадівництво" філармонії.
13 січня, 12:33