Укрнафта зімітувала конкурентні торги. Розрахунок на ідіотів?

Позиція
03 квітня, 15:00

02 квітня 2024 року було проведено чергову корупційну закупівлю на споруджування свердловини №179 Анастасівського родовища.

Згідно з даними майданчику Prozorro за результатами конкурсних торгів переможцем стала ТОВ «ЕНЕРГОФІНАНС», додатково участь взяло ТЗОВ «Регіон».

Чому це імітація  — розповімо трошки пізніше, спочатку декілька цікавих деталей про професійну придатність фахівців, що готували тендер, та послідовної тенденції введення в оману широкого загалу, що «Укрнафта» рухається Західним курсом реформ.

Згідно з завантаженими документами по першому тендеру, про який ми попереджали, переможець планує використовувати буровий верстат Уралмаш, яки виробляв радянський Уральський завод УЗТМ.

Згідно з завантаженими документами на другому тендері, ТОВ «ЕНЕРГОФІНАНС» та ТЗОВ «Регіон» запропонували буровий верстат Уралмаш, яки виробляв радянський Уральський завод УЗТМ.

І це було передбачувано, бо розділ 8 Технічного завдання містить досить розмиту вимогу стосовно віку бурового верстата – до 20 років.

Це чітко вказувало на те, що компанія не має жодного наміру слідувати меморандуму про співпрацю з API, про що широко піарила через всі канали пропаганди «Укрнафта».

Укрнафта зімітувала конкурентні торги. Розрахунок на ідіотів?_1

Якщо говорити простими словами, обладнання Уралмаш було запроєктовано в період дії санкцій проти радянського союзу, так званої «поправкаи Джексона-Вейніка» і тому жодним чином не відповідає стандартам та вимогам API.

Окрім того, парк обладнання Уралмаш наявний в філії бурового підприємства «Укрнафти», тоді навіщо віддавати 1.32 млрд на сторону?

Ретельно проаналізувавши завантажені переможцями документи, можна прослідкувати простий збіг. На утилізацію бурових шламів ТОВ «ЕНЕРГОФІНАНС», ТОВ «Бурсервіс» та ТОВ "Регіон" подали договори з однією ж тією компанією: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІТАБУД».

Ми не звернули б увагу на даного підрядника, якби не факт, що з цим підрядником вже укладені угоди в той час, як по всіх інших субпідрядниках надано лишень гарантійні листи.

Відкриті джерела вказують, що це підприємство створене в 2020 році та має мінімальні обороти, в той час, як на долю такого підрядника припадає понад 15% вартості лоту.

За описаними ознаками це схоже на роботу єдиного клієнтського вікна, що має назву — «бек офіс».

Але це не єдиний збіг. Ще один полягає в тому, що кінцевим бенефіціаром ТОВ «ЕНЕРГОФІНАНС» є Діасамідзе Станіслав, який був співзасновником ТОВ «Бурова компанія Рудіс», та є частинкою абревіатур РуДіс Руденко-Діасамідзе, в якій працював Агафонов.

Окрім того, парк Уралмаш ТОВ «ЕНЕРГОФІНАНС» має теж саме походження що і Стефанишина – ДП «Полтаванафтогазгеологія».

Аналіз завантажених документів ТОВ «Регіон» та надана комерційна пропозиція, ні на одну копійку не менше від очікуваної, дозволяє припустити, що фірма брала участь виключно як технічна підстраховка для імітації конкурсних торгів, на випадок якщо і цього разу ніхто не надасть пропозицій.

Про це свідчить не тільки цінова пропозиція та якість завантажених документів, але і сам факт того, що ТОВ «Регіон» та ТОВ «ЕНЕРГОФІНАНС» розділяють фактично єдиний простір виробничих баз в місті Миргород.

Нагадуємо, що ТОВ «Бурова компанія Рудіс», яка не сплатила ренту на користь державної УГВ, створене ще одним уродженцем міста Миргород, паном Руденко, який позиціонує себе в регіоні як лобіст тем з Укрнафтою, а саме з Агафоновим, і не виключено, що більш ретельний аналіз підприємницької діяльності Руденко приведе до ТОВ «ВІТАБУД».

Але про це незабаром.

Володимир Зеленський заявляє про подолану корупцію в Україні. А що тоді відбувається в Укрнафті? Сергій Корецький, чекаємо на ваші коментарі щодо корупційних закупівель в Укрнафті.

СБУ, якщо бачимо ми прояви відвертої корупції, то чому їх не бачите ви?

Далі буде...

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
Його звинувачують у заволодінні державною землею на майже 300 мільйонів гривень
09:45
Кримінал
Його підозрюють у завданні збитків комунальному підприємству у розмірі 1,7 млн грн.
вчора, 17:36
Політика
Ексгенпрокурор часів Порошенка Ярема та його заступник Даниленко займаються поборами на евакуаторах у Києві
вчора, 17:04