Created with Sketch.

Уряди африканських країн готові пожертвувати Україною заради краденого зерна

14.06.2022, 07:56
Фото: Eurasia Review

На чорному континенті загострюється проблема масового голоду, адже пшениця з росії та України покриває понад 40% потреб населення Африки.

Вказана тривожна звістка тим більше підштовхує деякі країни (а їх там аж 54 – прим. ред.) домовлятися з путінським режимом, який зможе розширити свій вплив.

Про це в аналітичному огляді штучної глобальної продовольчої кризи на шпальтах видання "Deutsche Welle" пише фаховий економіст Клавдія Брьоль, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Цілком очевидно, що у масштабному голоді, який насувається, винна виключно росія – через вторгнення в Україну, руйнування виробничих потужностей і блокади чорноморських портів.

Але натомість уряди низки країн "чорного континенту" мають з цього приводу інакші, певно і не власні міркування.

«Ті, хто вважає, що морська блокада України підігріває гнів проти росії як агресора, помиляються. Як показав візит до Москви очільника Африканського союзу Макі Салла, африкано-російські відносини, як і раніше, міцні та нерозривні, без перебільшення. Суперечка про відповідальність і пшеницю все глибше відкидає Африку та її колишніх західних партнерів, чим охоче скористається не тільки Москва, але і Пекін.

Те, що континент не поділяє позиції колективного Заходу щодо війни в Україні, стало очевидним уже під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН цьогоріч у березні. Як і президент Владімір Путін, Маккі Салл закликав до скасування антиросійських санкцій. Для Африканського союзу інтереси своїх членів важливіші за суверенітет України. Якими б надуманими не були б російські аргументи, вони знаходять великий відгук в Африці», – стверджує Клавдія Брьоль.

На думку авторитетного німецького юриста, зараз все вирішує час: раніше у багатьох регіонах Африки також виявляли локальні прояви голоду, але після російської блокади чорноморських потів і відсутності пшениці з України криза набуває континентального масштабу.

«Від початку воєнної агресії на світовому ринку різко зросли ціни на широкий спектр харчових продуктів і паливо. У майбутньому навіть власні врожаї країн можуть опинитися під загрозою, оскільки добрива стали дефіцитними та дорогими для мільйонів дрібних фермерів. Росія одна із провідних світових експортерів азотних, калійних і фосфорних добрив, тому її влада через африканські уряди хоче натиснути на Захід і скоріше позбутися санкцій.

Так, Європейський союз і США вже пообіцяли надзвичайну допомогу та великі програми інвестицій у сільське господарство Африки, але це допоможе у майбутньому, тоді як від голоду помирають зараз. Фактично, час грає на росію і всі розуміють наслідки. Путін уже багато років прагне створення проросійських альянсів в Африці, щоби розширити свій вплив, як це було у совєцьку добу. І, схоже, він досягає певного успіху», – підсумовує Клавдія Брьоль.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що через російську воєнну агресію проти України весь світ більше не житиме у зоні комфорту.

Читайте також
Депутатка AfD закликала виселити з Німеччини усіх українців
Політика
TikTok проспонсорує інавгураційну вечірку Трампа
Світ
Байден виділив «Ізраїлю» мільярди на вбивство дітей, а постраждалим від пожеж в США– 770 доларів.
Світ
Уряд Вірменії схвалив законопроєкт про старт процесу вступу до ЄС
Світ
МЗС Франції закликало Єврокомісію до жорсткіших заходів стосовно Ілона Маска
Політика
Лідерка партії Шольца висловилася за продовження переговорів канцлера з путіним
Війна