BBC News: через російську агресію світ більше не житиме у зоні комфорту
Російські окупаційно-терористичні сили проявила себе в Україні набагато гірше, ніж очікували аналітики та експерти, вчинивши геноцид.
Таку думку в інтерв'ю виданню "British Broadcasting Corporation" висловив колишній голова Об'єднаного командування збройних сил Її Величності, сер Ричард Берронс.
Британський генерал заявляє, що воєнний конфлікт в Україні – перше за кілька десятиліть зіткнення назагал зіставних у боєздатності та чисельності в особовому складі й якості техніці сил.
«На цьому сходяться багато оглядачів, військовиків і політиків, які вже роблять різні відповідні висновки та прогнози. Багатьом в урядах і особливо казначействах західних країн зараз хочеться думати, що російська армія показала себе слабшою, ніж очікувалося, і виснажила свої сили в Україні, тому немає потреби підвищувати власні витрати на оборону. Це поспішний крок, від якого я б радив утриматися.
Тут варто згадати історію інших армій світу – наприклад, американської. Вона до кінця війни у В'єтнамі у 1979 році перебувала у дуже поганому стані, проте вже у 1991 році, під час першої війни у Перській затоці, світ побачив зовсім іншу армію, з найвищим рівнем підготовки, командування, екіпірування та логістики», – стверджує сер Ричард Берронс.
Аналізуючи 105 днів російсько-українського бойовища екскерівник Об'єднаного командування збройних сил Великої Британії переконує, стратегічне планування західних країн мусить виходити не з думки про те, як виявила себе Москва на початку вторгнення, а з потенціалу, якого можуть досягти її війська, навчившися на своїх помилках.
«Тільки зрозумівши, що росіяни зможуть вивчити власний ганебний досвід на полях боїв в Україні, на Заході побачать необхідність модернізувати й свої сили з урахуванням цифрових технологій і звичайних озброєнь. Звісно, потенційним противником тут може бути росія, якщо президент Владімір Путін і його оточення залишаться при владі.
Це лише моє припущення. Але все ж важливішим противником буде комуністичний Китай, загрозу якого військові доктрини країн НАТО вже позначають як основну. Без перебільшення зауважу, що настав кінець комфортній епосі, яка почалася у 1990-х роках із закінченням Холодної війни. Я думаю, що кінець відбувся ще 5 років тому, але тепер він точно настав глобально, охопивши всі куточки світу», – підсумовує сер Ричард Берронс.
Водночас британський генерал додав, що доба великих воєн не пішла в минуле – і ось це, мабуть, найголовніший урок, який вивчать політики та військові експерти в усьому світі на прикладі російського вторгнення в Україну.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що представники "тіньового уряду" США, які впливають на реальну державну політику, переконані у тому, що Київ має здолати Москву на полі бою.