В ефірі "ЗелеМарафону" показали, як "росія рятує людей на Херсонщині "
Українці вимагають звільнення міністра Ткаченка
В Україні розгорівся скандал через появу в ефірі "ЗелеМарафону" кадрів в стилі російського пропагандистського телебачення про евакуацію мирних жителів Херсонщини.
Телеканал "ЗРада" супроводив свій сюжет відеорядом з окупантами-"рятувальниками" з МНС московії.
Глядачі зафіксували це з телевізора на свої телефони й поширили ролики-свідчення в мережі, де вони набирають усе більше обурливих коментарів.
На тлі скандалу українці вимагають звільнення профільного міністра Олександра Ткаченка.
Зазначається, що сюжет тривав близько 10 хвилин. У ньому журналістка телеканалу "Рада", який займав ефірний час, наживо розпитувала голову Херсонської ОВА Олександра Самойленка про ситуацію в регіоні.
Паралельно на екрані українцям показували кадри російських засобів масової дезінформації, на яких представники країни-агресора евакуйовують мешканців із населених пунктів Херсонщини – затоплених через дії російських окупантів, які підривали Каховську ГЕС.
На тлі закликів до всього світу покарати росію за черговий теракт проти України, на українському ж телеканалі під плашкою "Єдині новини" й синьо-жовтим прапорцем дублювалася картинка, на якій світилися російські рятувальники та човни з написами МНС рф.
"Короче, там сюжет на хвилин 10, как МЧС РАССЕЯ рятує людей. Це сюди йдуть наші податки, на піар МЧС РАССЕЯ", "Пі**ець виглядає так", "Це наші кошти з податків тупо викидаються на вітер довбо**обами", – обурилися в мережі.
Деякі українці зазначали, що на відео була показана окупована Гола Пристань, інші стверджували, що російські човни просто залишилися на затоплених вулицях і ними нібито "скористалися" наші рятувальники. Проте це не може бути так, бо навряд би українські волонтери й бійці ДСНС одягнули б на себе ще й робоче вбрання окупаційного МНС.
Тож українці зазначили, що не розуміють, як канал міг піти на таке, й висловлювали сумніви, що це могла буди просто чиясь "помилка". Також вони вимагали звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
"Ткаченка за ґрати", "Це просто жах чому він досі на посаді?", "Саша ще за Яника працював, такі самі не йдуть", "Хз, як прогнати цього біса з тіла України, можливо, задіяти всіх можливих культурних діячів, щоб розігнати флешмоб "Культура проти Ткаченка", а народ підтримав би", "Потрібен флешмоб, Тік-Ток зараз робить більше, ніж петиції", – пишуть коментатори.
Крім цього, люди підкреслили, що на тлі катастрофи й того горя, яке переживають жителі Херсонщини, тварини й природа, їм соромно за кадри, що демонструвалися на всю країну в телемарафоні.
Варто зазначити, що петиція на сайті Кабінету міністрів із закликом ініціювати звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.
Петицію було зареєстровано 7 березня, до кінця збору залишилось ще три дні. Її автор Юрій Шиян просить прем'єр-міністра Дениса Шмигаля направити подання до Верховної Ради про звільнення Ткаченка у зв’язку "з неналежним виконанням посадових обов'язків".
"Перебуваючи на посту Міністра культури та інформаційної політики, здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова, привселюдно осквернив пам'ять всіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя. Народ обурений політикою пана Ткаченка", – йдеться в тексті.
Автори петиції про звільнення Олександра Ткаченка з посади очільника Міністерства культури, заявили, що отримали лист від Кабміну про те, що звернення не буде розглянуте, оскільки нібито не набрало достатньої кількості голосів.
Згодом пресслужба уряду пояснила це технічною помилкою, запевнивши, що збір підписів триває.
При цьому в уряді також заявили, що петиція "не відповідає вимогам до письмового або усного звернення", запропонувавши надіслати інше звернення до органу державної влади чи посадовця, які мають відповідні повноваження, оформивши та подавши його відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про звернення громадян".
Олександра Ткаченка, який у 2009-2018 рр. очолював 1+1, Коломийський призначив міністром культури та інформаційної політики 4 червня 2020 року.
11 листопада 2021 року Ткаченко заявляв, що написав заяву на звільнення через рішення Кабміну про виокремлення Держкіно зі складу МКІП та бюджет на культуру на 2022 рік. Втім, зрештою Ткаченко залишився на посаді.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у держбюджеті на 2023 рік більше 190 мільйонів гривень виділять для роботи телеканалу "Рада".
За словами першого віцеспікера ВРУ Олександра Корнієнка, ці кошти дозволять випускати в ефір "якісний продукт" для участі у єдиному телемарафоні.
Тепер всі українці побачили в ефірі "якісний продукт" від каналу "Рада", на який витратили 190 мільйонів гривень.
Державний канал «Рада» – лише транзитний пункт, через який проходять мільйони з бюджету. Кінцевим отримувачем грошей є приватна фірма, дружня до «Слуг народу», Офісу президента та політично-телебізнесової групи «кварталівців».