В НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ "ТУЗЛІВСЬКІ ЛИМАНИ" НА ВІДПОЧИНОК ЗУПИНИЛИСЬ РОЖЕВІ ФЛАМІНГО

13.09.2021, 19:14
В НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ "ТУЗЛІВСЬКІ ЛИМАНИ" НА ВІДПОЧИНОК ЗУПИНИЛИСЬ РОЖЕВІ ФЛАМІНГО

11 вересня на лимані Шагани співробітники Парку помітили зграю граціозних птахів.

Про це повідомляє пресслужба Національного природного парку "Тузлівські лимани".

Ареал проживання цих птахів – Африка, Південна Америка і Південно-Східна Азія. Це доволі рідкісний птах, через що він занесений у Міжнародну Червону книгу як вразливий вид. А тому поява цілої зграї фламінго стала справжньою диво-подією.

Фламінго населяє великі озера з солоною водою, морські лагуни та лимани. Живиться на мілководді з мулистим дном проціджуючи воду дзьобом. Живляться фламінго дрібними ракоподібними, молюсками, личинками мух, а також одноклітинними водоростями та насінням деяких рослин. Саме тому їм комфортно перепочити та знайти собі поживу і на наших лиманах. Наявність у живленні ракоподібних і червоних водоростей забезпечує рожеве забарвлення птахів.

Перше фото із затишного бунгало на лимані Шагани пощастило зробити бердвотчеру, переможцю фотоконкурсу «Національний природний парк «Тузлівські лимани» очима туристів», роботи якого прикрасили сторінки календаря нацпарку у 2021 році – Dmytro Komarovskyi.

А вчора на лимані Шагани уже були орнітологи та бердвотчери з різних куточків країни та просто любителі прекрасного.

Орнітологи та бердвотчери на лимані Шагани
Орнітологи та бердвотчери на лимані Шагани
Фото:Yulya Yurchenko
Орнітологи та бердвотчери на лимані Шагани
Орнітологи та бердвотчери на лимані Шагани
Фото:Yulya Yurchenko
Не думаємо, що фламінго затримаються у нас надовго. Ймовірно, підгодуються і продовжать міграцію, а ми допоможемо їм набратись сил в максимально комфортних умовах, - зазначили в пресслужбі Національного природного парку "Тузлівські лимани".
Читайте також:
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43
Полтава
Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.
01 жовтня, 12:39
Полтава
Всі ми, як ті дерева у незайманій екосистемі, наче й люди, а такі різні! Кожен із нас має власні таємниці, якими не ділиться ні з ким.
26 вересня, 13:45