В одному з міст Німеччини археологи знайшли бібліотеку римського часу

СВІТ
08.08.2018, 22:51
В одному з міст Німеччини археологи знайшли бібліотеку римського часу

Під землею в Кельні, Німеччина, лежить справжня мрія бібліофілів, принаймні так вважають археологи, які виявили стародавню римську бібліотеку, яка зберігала колись до 20 000 сувоїв. Датують споруду ІІ ст. н.е.

Археологи виявили цю незвичну споруду в 2017 році, коли вони досліджували територію для спорудження нового громадського центру, поруч з протестантською церквою. Враховуючи той факт, що Кельн - одне з найстаріших міст Німеччини, засноване в 50-х роках І ст. н.е, не дивно, що в ньому збереглися комплекси римських часів. Однак археологи спочатку не ідентифікували цю будівлю як бібліотеку, поки не знайшли таємничих отворів у стінах, розміром близько 80 на 50 сантиметрів.

На думку фахівців, ніші в стіні, швидше за все, були своєрідними шафами для сувоїв, які відомі в інших бібліотеках цього часу, наприклад, їх можна побачити в бібліотеці в Ефесі (Туреччина). Як зазначають німецькі археологи, точну кількість рукописів, що зберігалися в ній встановити важко, на їх думку кількість сягала близько 20 000 одиниць, що не так вже і мало, враховуючи те що вона розташовувалася в північно-західній частині римських провінцій. Для території Німеччини це перша знахідка такої будівлі. Давні римляни обрали для її спорудження досить вдале місце, що знаходилося в центрі тогочасного Кельна і органічно вписувалося в громадський протсір. В часи свого розквіту бібліотека вірогідно мала кілька поверхів, її розміри становили 20 на 9 метрів. Згодом до неї зробили прибудову, де колись стояла статуя богині Мінерви.

Завдяки зусиллям науковців, міської влади та церкви залишки стародавньої бібліотеки будуть інтегровані в новий церковний громадський центр для подальших наукових досліджень і звісно ж, як туристичний об’єкт.

Юрій Пуголовок

вибір редакції
Читайте також:
Безвладдя і масові заворушення розв'язали руки поліційському свавіллю у США.
12:25
Науковці наполягають на необхідності системних змін, щоб вирівняти криву шкідливих викидів і не допустити найгірших наслідків для клімату.
вчора, 11:20
Під час протестів були пошкоджені або розграбовані щонайменше 170 магазинів, спалені кілька десятків автомобілів і будівель.
вчора, 10:11
Ільхам Алієв дав високу оцінку готовності Збройним силам країни захищати її суверенітет і територіальну цілісність.
30 травня, 15:27
Розгортання бойових дій урядових сил країн Західної Африки проти терористів набуває нових обрисів.
30 травня, 13:36
Уряд поступово знімає обмеження, введені у зв'язку з пандемією коронавірусу.
29 травня, 16:54