Вчені з Гарварду сподіваються знайти на дні океану інопланетний зонд, що розбився

05.05.2023, 11:10
Вчені з Гарварду сподіваються знайти на дні океану інопланетний зонд, що розбився

Чи можемо ми знайти докази передових інопланетних технологій на самій Землі?

Серйозні наукові пошуки доказів існування позаземного розуму досі були обмежені виключно проектом SETI – спостереженням за величезними міжзоряними просторами, сподіваючись виявити сигнал від далекої цивілізації.

Але якщо замість того, щоб дивитися туди, ми подивимося… сюди? Чи можемо ми знайти докази передових інопланетних технологій на самій Землі? Хоча це питання викликає в пам'яті сумнівні історії про літаючі тарілки середини 20-го століття, схоже, що принаймні один висококваліфікований професор Гарвардського університету вважає, що ми можемо знайти інопланетний космічний зонд тут, на Землі - або, правильніше сказати, на дні океану - якщо просто підемо і подивимося. І саме це він планує зробити.

Як і слід було очікувати, в науковій пропозиції говориться не зовсім про це – натомість “офіційно” йдеться про пошук метеорита, який упав у Тихий океан на північ від Папуа-Нової Гвінеї у 2014 році. Гарвардський астрофізик професор Аві Леб та співавтори Амір Сірадж та Тім Галлаудет викладають аргументи на користь підводного пошуку фрагментів.

Але чому саме цей метеорит? Відповідь криється в його походженні: це перший метеор, що врізався в Землю, ідентифікований як міжзоряний (тобто він не обертався навколо нашого Сонця, як більшість комет, астероїдів і метеоритів, з якими ми маємо справу). Після того як у 2019 році Сірадж і Леб вперше визначили, що метеор, можливо, прилетів з-за меж нашої Сонячної системи, на початку цього року Міністерство оборони США (МО США) підтвердило їх теорію, опублікувавши офіційний лист, що підтверджує міжзоряне походження метеорита CNEOS. 2014-01-08 на 99,999% рівні вірогідності.

Міністерство оборони? Так, тому що вхід метеору в атмосферу Землі було зафіксовано секретним урядовим супутником, призначеним для виявлення запусків іноземних ракет.

Гарвардский астрофізик Аві Леб.
Гарвардський астрофізик Аві Леб.

Дослідники зазначають, що космічна місія зі збору матеріалу з міжзоряного об'єкта – подібно до місії OSIRIS-REx2, яка приземлилася на (не міжзоряний) астероїд Бенну і зараз летить додому, щоб доставити зразки на Землю наприкінці 2023 року – обійдеться щонайменше 1 мільярд доларів. А знайти фрагменти міжзоряного метеорита на Землі коштуватиме набагато дешевше – трохи більше ніж 1 мільйон доларів.

Ось їхній план:

“Мобілізувати корабель із магнітними санями, розгорнутими за допомогою лебідки з довгим кабелем. Ми будемо діяти приблизно за 300 км на північ від острова Манус. Команда складатиметься із семи операторів саней, плюс наукова група. Мета експедиції – витягти фрагменти розміром 0,1 мм з метеориту, що вибухнув над морем Бісмарка в 2014 році. Знайдені фрагменти будуть ретельно проаналізовані та передані світовій науковій спільноті. Ми буксируватимемо сани, оснащені магнітами, камерами та освітлювальними приладами, дном океану всередині пошукової зони розміром 10 на 10 км.”

Сама стаття наповнена сухим науковим аналізом та технічними розрахунками, але вони використовуються для того, щоб привернути увагу та пояснити дві аномалії, пов'язані з метеором: його швидкість та міцність матеріалу, з якого він складається. Річ у тім, що, порівняно з іншими космічними каменями, метеорит CNEOS 2014-01-08 є справжньою аномалією як з точки зору його швидкості, так і його складу (жорсткішого, ніж усі 272 відомих боліди в базі даних CNEOS).

Але після детального обговорення всіх аномальних властивостей метеорита, Леб раптом робить цікаву заяву:

"Звичайно, цей результат не означає, що перший міжзоряний метеор був штучно створений технологічною цивілізацією, а не мав природного походження".

Щоб зрозуміти, чому було зроблено це застереження, важливо пам'ятати, що Аві Леб став відомий останніми роками, по-перше, завдяки своєму спірному та скандальному припущенню, що нещодавно виявлене міжзоряне тіло Оумуамуа може бути інопланетним космічним кораблем або зондом, а по-друге, завдяки створенню проекту “Галілео”, спрямованого на пошук доказів – як у Землі, так і у космосі – існування “позаземних технологічних цивілізацій”.

І якщо в науковій статті вчений запевняє, що команда проекту “Галілео” не пропонує нічого божевільного на кшталт “інопланетних технологій” як пояснення походження метеорита CNEOS 2014-01-08, то в інших мережах та публікаціях Леб менш сором'язливий у прогнозах та сподіваннях.

Дивний міжзірковий об'єкт Оумуамуа.
Дивний міжзірковий об'єкт Оумуамуа.

У блозі, опублікованому на Medium за кілька тижнів до виходу статті, професор обговорює використання космічної археології для пошуку доказів інопланетних технологій:

“На Землі позаземне обладнання може перебувати у двох формах: непрацююче “космічне сміття”, схоже на те, яким буде наш власний космічний корабель через мільярд років, або функціональне обладнання, наприклад, автономний корабель, оснащений штучним інтелектом.

Останнє було б розумнішим вибором тих, хто збирається відправляти зонд для перетину десятків тисяч світлових років, які охоплюють масштаб нашої власної галактики Чумацький шлях. Така апаратура могла б існувати, навіть якби відправники вже вимерли, і передати якісь сигнали в даний час. Таким чином, космічна археологія у пошуках позаземного обладнання – це новий рубіж спостережень, який не представлений у нашій історії пошуку позаземного розуму через проект SETI, який фокусувався на електромагнітних сигналах, а не на фізичних об'єктах”.

Однак головна цитата у статті на Medium – це цитата, в якій прямо говориться, що запланований пошук може виявити, що “метеор” насправді інопланетний космічний зонд: “Проект “Галілео” планує експедицію вилучення фрагментів цього метеора з дна океану у спробі визначити склад і структуру цього незвичайного об'єкта та вивчити, чи був він природного, чи штучного походження.”

Погляди Леба на метеорит CNEOS 2014-01-08, викладені в його блозі, змушують дещо інакше сприймати останні зауваження в офіційній статті:

“Найкращий спосіб розшифрувати аномалії – зібрати додаткові дані. Загалом, аномальні властивості міжзоряних об'єктів, таких як CNEOS-2014-01-08 та Оумуамуа, можуть переглянути традиційні уявлення про наших космічних сусідів”.

І дуже ймовірно, що сусіди можуть виявитися розумними.

Читайте також:
Життя
Шаманський вогонь: історія Федора Полігуса та незламного духу Сибіру
30.12.2024, 09:48
Життя
ЦЕРН будує ще один колайдер, щоб відкрити нові частки
29.03.2024, 17:55
Життя
Дослідники космосу зафіксували його цього тижня, хоча мандрував спалах удвічі довше, аніж Земля існує у всесвіті. 8 мільярдів років.
22.10.2023, 15:03
Життя
У минулому столітті ми ненавмисно транслювали нашу присутність до приблизно 75 найближчих зоряних систем.
11.09.2023, 21:05
Світ
Телескоп "Джеймс Вебб" зафільмував галактику, якій астрономи вже дали назву Вир (Whirlpool Galaxy), із чітко видними спіральними рукавами.
04.09.2023, 19:43
Життя
Професор Гарвардського університету стверджує, що інопланетяни можуть створювати всесвіти у лабораторіях.
18.08.2023, 15:05