Вчора ВАКС засудив до 6 років позбавлення волі Ігоря Щербину

Опінії
27 червня, 15:31
Вчора ВАКС засудив до 6 років позбавлення волі Ігоря Щербину

Треба зазначити, що Щербина був затриманий НАБУ на замовлення керівника Офісу президента Андрія Богдана

Еталонний журналіст, публіцист,блогер. Військовий ЗСУ

26 червня 2024 року Вищий антикорупційний суд засудив до 6 років позбавлення волі колишнього начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Ігоря Щербину.

Ігор В’ячеславович, який на той момент працював скромним адвокатом, був затриманий 3 грудня 2019 року під час отримання 75 тисяч доларів США. Це була половина «траншу», який він мав передати своєму куму й найближчому другові – тодішньому директору ДБР Роману Трубі – за закриття кримінального провадження, що розслідувалось стосовно компанії-забудовника.

Посередником став підприємець Валентин Шевченко.

Треба зазначити, що Щербина був затриманий НАБУ на замовлення керівника Офісу президента Андрія Богдана – у такий спосіб Андрій Йосипович хотів примусити Трубу добровільно піти з посади й поступитись кріслом мадам Венедіктовій.

І якби не продажність тодішнього директора НАБУ Артема Ситника, ніякої справи щодо Щербини не було б – при тому, що Щербина, дійсно, працював з Трубою в чотири руки, збираючи хабарі від імені директора ДБР.

Саме тому, до речі, Труба вийшов сухим з води – оскільки він виконав умову Банкової й виніс свої речі з кабінету на вулиці Петлюри, притягувати його до кримінальної відповідальності вже не було сенсу.

Також за межами кримінального провадження залишився третій учасник злочинного угруповання – «головний слідчий Майдану», якого посольство США вимагало призначити генеральним прокурором, Сергій Горбатюк.

Нагадаю широковідомий у вузьких колах факт: і Щербіна, і Труба, і Горбатюк є однією командою, що входить до числа найближчого оточення Сергія Пашинського.

У Пашинського та Щербини, який є ватажком цього прокурорського тріо, давня історія відносин – ще з тих часів, коли заступник голови правління «Ощадбанку» Пашинський був арештований за розкрадання 4 млн доларів і 1,7 млн гривень, але невдовзі вийшов на волю, оскільки справу розслідував слідчий Щербина.

Люди брешуть, що завдяки цій справі Щербина заробив свій перший мільйон – з числа тих, що були вкрадені Пашинським.

У 2010 році Щербина познайомив Пашинського зі своїм давнім другом Горбатюком, також слідчим в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України, з яким Щербина подружився на початку 90-х, коли вони разом працювали в Київській міжобласній спеціальній прокуратурі (ця прокуратура здійснювала нагляд за додержанням законів на підприємствах оборонної промисловості).

На той час Пашинський був активістом партії «Батьківщина», а Горбатюк розслідував кримінальне провадження за фактом розтрати прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко грошей, отриманих Урядом від Японії в рамках виконання Кіотського протоколу. Це була чи не єдина справа щодо лідерки «Батьківщини», яка мала судову перспективу. Втім, після знайомства Пашинського з Горбатюком ця перспектива зникла, справа по-тихеньку сконала, а Горбатюк перестав скаржитись на матеріальні негаразди.

Наприкінці лютого 2014 року Пашинський стає главою Адміністрації Президента України при в.о. президента Турчинові й зразу ж починає «проштовхувати на гору» своїх друзів Щербину та Горбатюка.

Зокрема, на вимогу Пашинського Щербина був призначений начальником Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, а Горбатюк очолив відділ у цьому Главку й приступив до розслідування «справ Майдану» (до речі, як брешуть злі язики, упродовж п’ятьох років Горбатюк перебував у Пашинського на зарплатні).

Тоді ж, навесні 2014 року, Щербина підтягнув у Київ і за допомогою Пашинського влаштував на посаду начальника Управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури свого кума Трубу, прокурора Пустомитівського району Львівської області.

16 листопада 2017 року завершувався «конкурс» на зайняття посади директора ДБР, переможцем якого мав стати перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації Президента України (у минулому – помічник президента Порошенка) Олексій Горащенков. Але за два дні до завершення конкурсу вибухнув скандал через заяву керівника одного з департаментів Національного агентства з питань запобігання корупції, що Горащенков є куратором НАЗК від Адміністрації Президента й повністю контролює діяльність цього «незалежного» «антикорупційного» органу.

За таких обставин Порошенкові треба було терміново підшукати іншу кандидатуру на посаду директора ДБР, і тоді Щербина запропонував Пашинському порекомендувати Порошенку свого кума Трубу. Зрозуміло, що після призначення Труби директором ДБР Щербина став негласним керівником цього правоохоронного органу, аж доки 3 грудня 2019 року на його руках не опинились кайданки.

Тож найближчі 6 років Ігор Щербина має займатись виготовленням сітки «рабиця» та пошиттям рукавиць. Але на волі досі залишаються два його спільники – Труба та Горбатюк. Сподіваємось, що це ненадовго й тріо хабарників  воз’єднається в стінах виправної установи в Мокошиному.

Читайте також:
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
вчора, 17:26
Політика
ДОТ Жумаділова замість економії накупив для ЗСУ сухпайки дорожче на 25%, ніж та сама їжа в Нацгвардії та ГУР.
вчора, 17:25
Опінії
Найголовнішу українську євроінтеграторку судитимуть по обвинуваченню в розкраданні коштів державного бюджету
вчора, 15:02
Політика
Активи учасників злочинної організації в ФДМУ арештовано за кордоном
вчора, 11:15