Верховна Рада хоче ЗАХИСТИТИ ПОЛІЦІЮ ВІД ЛЮДЕЙ!
Нічого там не переплутали ? Хто кого повинен захищати...
Чергова порція новин з вашої улюбленої ВРУ. Купка народних депутатів зареєструвала законопроєкт №5050-1 ПРО АДМІНІСТРАТИВНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ОБРАЗУ ПРАВООХОРОНЦІВ ПРИ ВИКОНАННІ НИМИ СЛУЖБОВИХ ОБОВ’ЯЗКІВ.
Ми тут загуглили і Вікіпедія таки пояснила що розуміти під образою.
Образа — зневажливе висловлювання, негарний вчинок тощо, що спрямовані проти кого-небудь, і викликають у нього почуття гіркоти, душевного болю.
Образа може бути нанесена у вигляді висловлювання (словесно, письмово) або у вигляді дії (ляпас, плювок, непристойний жест), а також публічно або в відсутність об'єкта образи. У багатьох країнах образа ВВАЖАЄТЬСЯ ЗЛОЧИНОМ.
На відміну від наклепу, образа не несе у собі відомостей, що ганьблять потерпілого. Образа полягає у негативній оцінці особистості людини, його якостям, поведінці, причому у формі, що суперечить встановленим правилам поведінки і вимогам загальнолюдської моралі.
Ось такою частиною хочуть доповнити статтю 185 КУпАП
Публічна образа поліцейського при виконанні ним службових обов’язків або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця у зв’язку з їх участю в охороні громадського порядку – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин.
Так ось. Вікіпедія то пояснила, а законопроєкт – ні.
Виникає два доречних питання до суб’єктів законодавчої ініціативи:
1️⃣ Тобто простих громадян «лаяти» можна?
2️⃣ Що таке «образа» у вашому розумінні та за якими критеріями коп буде вирішувати образила його особа чи ні? Яке мірило душевного болю копа?
Зміни торкнуться й статті 173 КУпАП «Дрібне хуліганство». Звучатиме це, у разі прийняття, так:
«Дрібне хуліганство, тобто публічна нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок або спокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до десяти діб».
❗️ Додали кілька слів, штраф – ПІДВИЩИЛИ, бо БУВ раніше – 51—119 гривень, а ТЕПЕР – 170–510 гривень.. А години громадських робіт та кількість діб адмінарешту – ЗМЕНШЕНО.
Цікава логіка.. ну, якщо вона там є, звісно ж.