Created with Sketch.

Видання The Economist підрахувало кількість полеглих захисників України

27 листопада, 21:43
Фото: The Economist

Скільки насправді українських воїнів полягло смертю хоробрих після 24 лютого 2022 року? Три діаграми показують безповоротні втрати країни.

Невтішно кривавою для нашої нації статистикою поділилися журналісти-розслідувачі британського видання The Economist. Наголошується, що обидві сторони сплатили страшну ціну за майже 11-річний конфлікт, спровокований російським шовіністичним неоімперіалізмом.

Ще на початку листопада американське видання The Wall Street Journal із посиланням на анонімних співробітників західної розвідки сповістило про загибель щонайменше 200 000 окупантів із РФ. За нещодавніми оцінками, викладеними нашими британськими колегами у липні, до пекла відрядили 106 000-140 000 російських загарбників.

Натомість інформацію щодо фронтових втрат України отримати складніше, зокрема тому, що партнери Києва неохоче надають оцінки. Для кількісно визначення втрат України видання The Economist розпочало збір даних про смерть безпосередньо у боях зі звітів розвідувальних служб, оборонних відомств, дослідників і відкритих джерел, що просочилися або опубліковані (див. графік нижче — прим. ред.).

Дані проєкту UA losses не є повними, і вік не всіх солдатів відомий, отож реальна частка чоловіків, які загинули під час конфлікту, може бути вищою. Частка тих, хто надто тяжко поранений, щоби продовжувати битися, ще більший, але про це в українському інформаційному просторі не заведено озвучувати.

Якщо припустити, що на кожного одного полеглого у бою припадає шість-вісім тяжко поранених оборонців України, то майже кожен двадцятий чоловік боєздатного (мобілізаційно-призовного) віку загинув або надто важко поранений. Відтак бракує людей на фронті, що продовжувати боротися.

На цю мить можна зауважити, що Україна втратила більше, ніж США у В'єтнамській чи Корейській війнах, а РФ — більше ніж СССР у Фінляндській, Афґанській і Чеченських війнах разом узятих. Кількість загиблих обох сторін швидко наближається до втрат Америки у Другій світовій війні, чим боляче вдаряє по демографії, економіці та примарному майбутньому.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати, як щодня у межах колишньої житлової забудови тимчасово окупованої перлини Приазов'я виявляють великі могильники із десятками тіл. Колись промисловий Маріуполь нині став справжнім некрополем.

Читайте також
Мовна окупація українців: російська повертає втрачені позиції
Політика
РФ досі одна із багатих країн світу
Економіка
Європейці скептично ставляться до перемоги України
Політика
Закон про мобілізацію — які зміни чекають на військовозобов'язаних
Війна
Південна Корея відмовила Умєрову в продажу озброєння
Війна
Масована атака рф по Україні
Війна