Своїм масштабним військовим вторгненням в Україну московія відчинила «скриньку Пандору». Безліч держав світу почали власне переозброєння.
Нижче подано два показові графіки щодо поточних військових витрат у світі. Як бачимо, спостерігається стійке зростання, а воно притаманне періоду глобальної невизначеності; у середньому країни світу витрачають на оборону ~2% ВВП.
В абсолютних цифрах лідирують, звісно ж, США, затим черга ЄС; Африка у цілому є нестабільним регіоном, але витрачає на оборону на диво мало. КНР на Заході звинувачують в агресивній політиці, але він витрачає на армію лише 1,7% ВВП (менше, ніж у низці європейських відверто пацифістських країнах).
Що також видається дивним, Пакистан та Індія, які нібито перебувають на межі війни, обстрілюють один одного, — витрачають на свої армії менше ніж 2,5% ВВП. Острівна Китайська республіка (також відома як Тайвань) у підготовці до відбиття атаки континентального Китаю (КНР) теж витрачає менше ніж 2,5% ВВП.
Південна Корея на тлі конфлікту із КНДР не розщедрюється збільшити оборонні видатки на понад 2,5%. Тим часом президент Дональд Трамп закликає Європу (європейських союзників по НАТО) витрачати на оборону не менше 5% ВВП, але самі США витрачають лише 3,4%.
Військові витрати у діапазоні 7-8% властиві лише Саудівській Арабії, Алжиру та ресурсній федерації московії. Всі 3 країни перебувають у стані війни із сусідами (Єменом, Малі та Україною відповідно), тому й такі показники.
У діапазоні 4-5% на оборону витрачають Польща та Кувейт. А от Україна із показником у 34% ВВП рахуємо окремо, що цілком зрозуміло, оскільки ці витрати у розмірі $40-50 мільярдів на рік значно менші, ніж 7% ВВП у РФ ($140-150 мільярдів).