Відродження танків?

Опінії
22.02.2023, 14:35
Леопард 2
Леопард 2

Мовляв, танки застаріли. Зараз Україна не може ними насититися.

Колишній командир танка британської армії під час холодної війни

володимир путін, одержимий взяттям Червоною армією Берліна в 1945 році, явно думав, що його колони танків, які наступали на Київ з боку Білорусі майже рік тому, принесуть швидку перемогу. Багато екіпажів перейняли ідею своїх попередників Другої світової війни та прикріпили залізні ліжка до зовнішньої частини своєї броні, сподіваючись, що вони передчасно підірвуть будь-які протитанкові ракети. Натомість це підвищило популярність їхніх транспортних засобів і привернуло увагу українських груп, які пішки переслідували їх за допомогою плечових ракетних установок.

Ці мисливці з ентузіазмом взялися за своє завдання, знищивши російські броньовані колони та відкинувши сили путіна назад до кордону. Ця надзвичайна катастрофа спонукала багатьох військових оглядачів на Заході до висновку, що епоха танків нарешті закінчилася.

Як вони помилялися. Протягом останніх кількох місяців ми побачили, що дорівнює чудовому відродженню ролі основного бойового танка — і тими самими людьми, які, здавалося, прискорювали його загибель минулої весни. Прохання України щодо важкої бронетехніки нарешті отримали відповідь. Після довгих коливань 12 західних країн, відомих як «танкова коаліція», відповіли обіцянками «Леопардів», «Абрамсів» і «Челленджерів » — понад 200 з них, майже цілу бронетанкову дивізію.
Але українці хочуть ще більшого. Вони явно не вважають танки застарілими — і вони мають рацію.

Безсумнівно, сучасні протитанкові ракети, такі як NLAW і Javelin, які виявилися настільки ефективними проти путінських танків Т-72 часів холодної війни, дали піхоті новий потужний захист від танків. Військові коментатори також згадували нищівне знищення бронетехніки азербайджанськими безпілотниками під час другого нагірнокарабаського конфлікту 2020 року.

Буря в пустелі та сталеві трупи радянських танків
Буря в пустелі та сталеві трупи радянських танків


Ще до того, як росіяни зазнали принизливої ​​поразки перед підходом до Києва, деякі армії НАТО вже планували перейти з основних бойових танків на більш легкі броньовані бойові машини. (Британська армія покладала надії на бойову машину Ajax, яка, як виявилося, мала серйозні недоліки в конструкції.) Корпус морської піхоти США також нещодавно оголосив про плани скоротити свої танкові формування в рамках масштабної реорганізації — але це має менше спільного зі скептицизм щодо танків, ніж у зв’язку зі збільшенням уваги морської піхоти до Далекого Сходу та Тихого океану, де місцевість менш сприятлива для важких «Абрамсів».
Але українці стикаються з різними викликами: перш за все, як повернути територію, відібрану в них чисельно панівними російськими силами. А наступ — це сфера, де основні бойові танки, якщо їх правильно використовувати, можуть дати неперевершені результати.

Багато залежить від того, як вони будуть розгорнуті в загальновійськових операціях, бажано за підтримки безпілотників і повітряного прикриття винищувачів, які ще можуть бути надані європейськими союзниками.
Українські екіпажі проявили неабияку винахідливість, збільшивши радіус дії 125-мм основного озброєння трофейних російських танків до 10 кілометрів. Це робиться шляхом збільшення їх висоти та наведення на ціль за допомогою безпілотників.

Після того, як українці прибудуть на поле бою, нова зброя повинна виявитися важливою для протистояння будь-яким новим російським нападам. Але якщо Київ зможе освоїти мистецтво поєднання своїх танків з піхотою, безпілотниками та повітряними засобами, українська армія цілком може захотіти пробити діру в оборонних лініях росії на сході чи півдні Донбасу, щоб спровокувати хаотичний відступ.

У будь-якому випадку ми не побачимо кінця танкової ери, яку ще недавно передбачали, ми станемо свідками повнокровного повторення танкової тактики Другої світової війни. Слід, однак, рішуче протистояти примушенню викликати відлуння Другої світової війни, навіть якщо українці вирішать використати танки разом як броньований кулак.

Танки блоку НАТО
Танки блоку НАТО

Сучасною проблемою, з якою вони стикаються, цілком може бути атака роїв безпілотників, тому багато чого залежатиме від швидкого доставлення винищувачів. Танки союзників набагато краще захищені, ніж старі радянські Т-72, ​​але їхні гусениці залишаються вразливими, і попадання туди може призвести до їх зупинки.

Попри це, Захід явно робить ставку на те, що приплив основних бойових танків може допомогти українцям досягти важливих територіальних здобутків — найбільш критичним з яких буде Крим.

Кевін Кюнерт, генеральний секретар Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца, нещодавно заявив , що «немає жодних обмежень щодо територій, які Україна могла б звільнити за допомогою німецьких танків», навіть якщо сам Шольц явно нервує.
Думка зрозуміла. Репутація та підтримка путіна в росії були створені на захопленні Криму у 2014 році.

Таким чином, його повернення за допомогою «танкової коаліції» є найкращим способом його повалення та уникнення небезпеки замороженого конфлікту. Потрібне лише відносно невелике просування, щоб перевести його міст через Керченську протоку на Кримський півострів під прямий вогонь, спровокувавши охоплені панікою вихід недавніх російських поселенців. Чи прибудуть танки НАТО вчасно, щоб здійснити прорив, необхідний для досягнення цієї кульмінації, буде одним із ключових питань у результаті війни.

Автори: Ентоні Бівор, - The Washington Post

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Війна
Розконсервовані та скеровані на фронт танки Т-55 совєцького виробництва мають допомогти росіянам стримати український контрнаступ.
26.03.2023, 17:46
Війна
Українські військові отримають 60 одиниць цієї техніки.
24.02.2023, 16:25
Війна
Залужний: «Україна вистояла і неодмінно переможе. Завдяки вам, побратими і посестри»
12.12.2022, 17:05
Опінії
Вплив ліваків на українців, як і взагалі всієї медійної мережі соросят, стрімко падає.
12:19
Опінії
У ширшому сенсі питання «ефективності мобілізації» — питання здатності держави. Якщо не хочемо зникнути з мапи світу, слід змінювати підхід.
вчора, 20:36