Created with Sketch.

Війни лампасів

04.06.2021, 11:14

Або про "конкурс капітанів (закреслено) генералів" на театрі воєнних дій...

Хто з них має "більшу рацію" – міністр оборони Таран чи головнокомандувач ЗСУ Хомчак, чия участь у відповзанні ЗСУ від стандартів НАТО вагоміша, скільки місяців головні вояки не розмовляють один з одним, чи допустиме двовладдя в армії та інші інтригуючі деталі протистояння штабів міністра та головкома – матеріал для воєнно-польового роману.

Документальну основу для літературної обробки стосунків очільників оборонних відомств вкотре подає головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

Як на нас, нехай би й далі мірялися генерали, чиї прапорщики товщі. Якби не війна. Реальна, російсько-українська, вже семирічна, з тисячами полеглих на ній героїв. Якій не видно кінця.

І наша претензія до верховного головного командувача. Того, кого у певних колах прозивають Найвеличнішим, не дивлячись на визнання ним своєї стратегічної непридатності.

Для котрого військовою доктриною є обрання хвацької пози для фотосесії в обстановці "максимально наближеній до передової". Ну, це коли верховний у хакі з плямами і пробковим шоломом колонізатора на вільній від стратегії голові, в ямі, яка нагадує шанець, гундосить про мрію усього постквартального життя – в очах сусідського бандита побачити голуба з оливковою гілкою у дзьобі.

Претензія свідомого загалу до усіх трьох – Зе, Тарана і Хомчака – умотивована Конституцією – вони, усі троє, верховодять, головують і командують за наші податки. Ми, їхні утримувачі, воліємо бути захищеними від ворога, і нам по барабану, у кого лампас довший.

Чому ви, мусьє наполеоне, рік спостерігаєте, як вище військове керівництво країни грається олов’яними солдатиками? І їхні "штабні навчання" переслідують одну мету – першим вскочити до кабінету з тілом Найвеличнішого.

Де та війна? Який оборонпром? І хто тут ворог?

Розуміємо, що кеба на "хі-хі" жодним чином не поширюється на державництво, але ж вимести обох "розбійників" сраною мітлою можна й з трускавецькою підготовкою. Адже були хамські прецеденти.

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
Актуалізація трендів
Опінії
Новинки від Марусинки
Політика
Новинки від Марусинки
Політика
Символіка позитивізму
Опінії
Тест на доброзичливість
Опінії
Зелені прибульці задали кобищанцям жару!
Опінії