Війська рф можуть готувати наступ на півдні
Окупаційні війська в результаті боїв незначно просунулися в Луганській області, а також здійснили низку спроб настання в районі Вугледару, які не мали успіху.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на звіт ISW.
Донецький напрямок: окупанти змінили тактику боїв у районі Бахмута
Війська рф 2 березня продовжили наступальні операції у районі Бахмута. Підтверджені геолокацією кадри, опубліковані 2 березня, показують, що російські сили, ймовірно, захопили позиції на південь від Дубово-Василівки. Інші кадри, опубліковані 2 березня, показують, що окупанти, ймовірно, просунулися на сході Бахмута, а також у районі Білої Гори (13 км на південний захід від Бахмута). Бойовики ПВК "Вагнера" також вели атаки у напрямку Білої Гори та Часового Яру (12 км на захід від Бахмута) і намагаються перерізати ділянку траси Т0504.
Окупанти, мабуть, тимчасово згорнули зусилля по оточенню Бахмута з південного заходу, а також із північного сходу і натомість можуть зосередитися на тому, щоб чинити тиск на українські сили, щоб ті відступили з міста, зосередившись на північно-західному наступі. В останні тижні російські війська активізували наступальні операції на північних околицях і в передмісті Бахмута і досягли успіхів у цих районах.
Кадри з прив'язкою, опубліковані 2 березня, показують, що російські сили, ймовірно, здобули незначні успіхи на північний схід від Водяного (8 км на південний захід від Авдіївки). російський блогер також заявив, що окупанти продовжують штурм українських позицій у Мар'їнці.
У ЗСУ заявили, що російські сили проводять штурми біля Вугледару не менше п'яти разів на день невеликими групами по 10 солдатів або менше, але після неуспішних спроб надалі займають оборону в цьому районі.
Південний напрямок: війська рф можуть готувати наступ на півдні
Генштаб ЗСУ повідомив, що російські війська намагаються створити умови для проведення наступальних операцій у невстановленому районі на півдні України.
Експерти ISW не зафіксували ознак того, що російські війська готуються відновити стійкий наступ у Запорізькій області чи будь-які наступальні дії у Херсонській області.
Аналітики зазначають, що вчорашній інцидент у Брянську викликав у російських офіційних осіб та ультранаціоналістичних груп чутки про реакцію Кремля на ситуацію.
Прессекретар Кремля дмітрій пєсков відмовився коментувати питання щодо зміни статусу так званої "спецоперації".
Засновник ПВК "Вагнера" євгєній прігожин саркастично зауважив, що росія дозволяла Україні порушувати свої "червоні лінії" та використала цю можливість для просування найманців.
російські офіційні особи, такі як "глава" окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов і чеченський лідер Рамзан Кадиров, разом з блогерами закликали Кремль посилити заходи безпеки і провести операції у відповідь.
Кадиров, наприклад, закликав Кремль атакувати мирних жителів, щоб покарати винних у цьому інциденті, фактично закликаючи росію до скоєння воєнних злочинів. Пов'язані з Кремлем блогери та колишні проксі-чиновники також закликали Кремль внести до списку Збройних сил України, російський добровольчий корпус та українські збройні організації як терористичні організації та порівняв інцидент із захопленням школи у Беслані у Північній Осетії у 2004 році.
Пов'язаний із Кремлем блогер стверджував, що російський добровольчий корпус несе відповідальність за вбивство Дарії Дугіної та іншу терористичну діяльність на росії. російські блогери також закликали Кремль використати цей інцидент для формування верховної ставки, яка прийматиме всі політичні, військові та економічні рішення.
Інші блогери також пов'язували інцидент із недавніми заявами кремлівського бункерного щура владіміра путіна про те, що ФСБ необхідно посилити охорону кордонів, та виступали за виділення додаткових ресурсів для прикордонних підрозділів.
Деякі блогери закликали росію сформувати загони вбивць проти українських чиновників та створити зони відчуження на кордоні.
"Ці відповіді вказують на те, що ультранаціоналістична спільнота значною мірою незадоволена численними аспектами нездатності Кремля повністю підтримати свою власну брехливу риторику про те, що росія веде "екзистенційну війну" в Україні", - пишуть аналітики.
На їхню думку, Кремль не має можливості задовольнити всі вимоги цих ультранаціоналістів.
Ключові висновки аналітиків ISW: