Військова прокуратура та ДБР "відмазують" ухилянтів, які самовільно залишили ВЧ

Опінії
25.05.2023, 11:50
Військова прокуратура та ДБР "відмазують" ухилянтів, які самовільно залишили ВЧ

А в цей момент вся країна збирає по копійчині гроші на допомогу Збройним Силам.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Після чотирьох моїх дописів у соцмережах з розповіддю про нового керівника Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Центрального регіону Миколу Синельникова ця прокуратура, нарешті, зволіла надіслати в нашу військову частину відповідь на запит командира.

Нагадую, про що йдеться:

Нашу військову частину вивели з-під Бахмута в Київську область на відновлення боєздатності й зараз треба терміново доукомплектуватись особовим складом, щоби знову відправитись на фронт.

А для доукомплектації потрібно передусім призупинити службу тим, хто самовільно залишив військову частину (таких небагато, але є), та розібратись з правовим статусом зниклих безвісти (на жаль, і такі факти мали місце – йдеться про загиблих, тіла яких не вдалось евакуювати з позицій).

Щоби це зробити, командир військової частини повинен звернутись до Київської спеціалізованої прокуратури в сфері оборони (військова частина має київську «прописку» з місцем постійної дислокації в Подільському районі столиці) із заявами про кримінальні правопорушення та впродовж 24 годин отримати від прокурора Новова витяги з ЄРДР. А також – провести звірення з прокуратурою Центрального регіону та отримати витяги з ЄРДР по тих заявах, які подавались раніше, під час бойових дій, але витяги з яких не надійшли у військову частину через службову недбалість прокурорів.

Про те, як я возив прокурору Новову повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, я розповім іншим разом – зараз тільки зазначу, що Артем Сергійович заборонив підлеглим вносити їх у ЄРДР та відправив у Дарницьку спеціалізовану прокуратуру в сфері оборони, мотивуючи це тим, що Подільський район Києва розташований на лівому березі Дніпра (!).

Зараз я готую заяву в суд про примусову госпіталізацію Новова в психіатричну лікарню, сподіваюсь, що Печерське правосуддя погодиться з моїми аргументами.

Що ж стосується керівника спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону пана Синельникова, то його перший заступник після моїх неодноразових нагадувань через соцмережі, нарешті, надіслав відповідь з відмовою надати витяги з ЄРДР на запит командира нашої військової частини.

Відмова нічим не мотивована – ну не хоче прокурор виконувати свої службові обов’язки, яка ж тут може бути мотивація. Це, звісно, Синельников та його перший заступник зробили даремно – вони ж бачать, що наприкінці листа командира військової частини було зазначено прізвище виконавця: Бойко В.М.

Тож нехай готуються до того, що я буду в судовому порядку домагатись реєстрації в ДБР кримінального провадження за статтею 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань)  за фактами їхніх витівок.

Але що цікаво: у відповіді з прокуратури Центрального регіону сказано, що там обліковується 7 кримінальних проваджень, зареєстрованих за фактами самовільного залишення місця служби військовослужбовцями нашої частини, при цьому про підозри нікому не повідомлялось.

Номери цих проваджень (з другої по п’яту цифри) свідчать, що вони реєструвались у 2022 році. За якими епізодами й щодо кого – незрозуміло, бо витяги з ЄРДР Синельников не дає. Тому призупинити військову службу цим СЗЧшникам неможливо. Однак давайте замислимось – як могло трапитись, що впродовж року доблесні правоохоронні органи не можуть повідомити про підозру людині, яка самовільно залишила місце служби? І як бути зі строками досудового розслідування?

Відповідь дуже проста і пояснює, чому Синельников відмовляється надавати у військову частину витяги з ЄРДР: після того, як командир подає заяву про чергового СЗЧ-шника, до «лижника» додому виїжджає слідчий ДБР, отримує гроші, частину грошей передає прокурору і справа лежить без руху, аж доки через рік не списується в архів. А в цей момент вся країна збирає по копійчині гроші на допомогу Збройним Силам.

На фото: відповідь Спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Центрального регіону на запит командира нашої військової частини (запит готував я).

Військова прокуратура та ДБР

Цю відповідь керівник прокуратури Микола Синельников може згорнути в трубочку й вставити своєму першому заступникові Михайлу Балану. Якщо в Синельникова це буде погано виходити – я допоможу.

Читайте також:
Кримінал
НАБУ і САП повідомили про підозру двом службовим особам
17:37
Кримінал
Андрія Пивоварського та його експершого заступника Володимира Шульмейстера про завдання понад 49 млн доларів збитків.
11:42
Кримінал
ВАКС може застосувати привід до мобілізованого обвинуваченого.
09:30
Кримінал
Суд визнав необґрунтованими та стягнув в дохід держави частину активів чиновників.
09:03
Кримінал
У жовтні 2023 року правоохоронці задокументували факт отримання полковником поліції Оленою Лепей 37 тис. гривень хабаря.
вчора, 16:00
Опінії
Віталій Шабунін розкрадав гроші, призначені для надання допомоги онкохворим дітям
вчора, 15:10