Влада Афганістану визнала свою поразку і готується до передачі влади талібам мирним шляхом.

Опінії
15 серпня, 16:18
Влада Афганістану визнала свою поразку і готується до передачі влади талібам мирним шляхом.

Чому таліби так швидко захопили всю територію Афганістану?

Не дивлячись на середньовічні закони Шаріату, які запроваджують таліби, вони зуміли завоювати чимало прихильників завдяки наступним крокам:

1) У тому ж Кабулі ходити ввечері по вулицях було вкрай небезпечно, і навіть вдень я пересувався там лише на броньованому авто і в супроводі озброєної до зубів охорони - процвітає бандитизм, пограбування та кіднепінг. Тільки таліби захоплюють те чи інше місто, там одразу припиняється будь-яке злодійство. За доведену у суді крадіжку таліби відрубають злодію праву руку. За викрадання людини - смертна кара.

2) На всій території, що контролюється Талібаном, корупція відсутня від слова взагалі. Місцеві жителі у щойно захоплених містах радо діляться враженнями, що суди почали розглядати справи швидко, а судді більше не вимагають хабарів.

3) Зменшуються податки для підприємців майже у два рази.

4) Понад 80% населення країни не вміє ані читати, ані писати. США та ЄС щороку виділяли мільйони доларів та євро задля проведення навчальних програм, проте майже всі ці гроші розграбовувалися правлячими кланами. Низький рівень освіти дозволяє легко маніпулювати людьми.

5) Абсолютні злидні, в яких живе переважна частина населення країни в той час, як влада потонула у корупції та купається в золоті. Звичайні люди ненавидять президента та інших політиків і вимагають змін. Вони не вірять, що стан речей може бути гіршим і погоджуються жити за суворими законами, в яких немає місця для жінок.

Чому армія Афганістану так швидко і часто взагалі без бою здає міста та села?

1) Протягом останніх двадцяти років афганці мали цілодобову потужну підтримку американців, яким було достатньо підняти в небо артбатарею «Spector» чи ударний безпілотник «Reaper», щоб знищити будь-які скупчення ворога. Більшість сухопутних операцій також було здійснено за участі американських військ та приватних військових компаній. Тому після виходу американського контингенту афганська армія стала повністю деморалізованою.

2) Протягом років звичайні військові спостерігали тотальну корупцію серед керівного складу. Військові начальники не мають авторитету серед особового складу, а значить і відсутнє бажання виконувати їх накази. Коли ж в армії з’являлись дійсно авторитетні командири, які мали безмежну повагу, то вони ставали цілями для терористичних атак і рано чи пізно знищувались талібами. Один з прикладів - Ахмад Масуд, якого було підірвано 10 вересня 2001 року.

3) Талібан оголосив амністію всім військовим, які здадуться без бою. Їм дозволяють повертатися додому разом зі своєю зброєю.

Внаслідок активних наступальних дій талібів та неспроможності дати опір годину тому президент подав у відставку, офіційна влада Афганістану визнала свою поразку і готується до передачі влади талібам мирним шляхом.

Читайте також:
Це вже не перший випадок таких страт
25 вересня, 17:45
Події у далекому Афґаністані розвиваються доволі стрімко і все вказує на те, що пуштунським повстанцям вдалося опанувати всю країну.
07 вересня, 13:46
Лідер афґанської антиталібської коаліції відкинув ультиматум радикального пуштунського руху про капітуляцію на будь-яких умовах.
23 серпня, 10:36
Єдиний син відомого афґанського моджахеда Ахмада Шаха Массуда на ймення "Панджшерський лев" звернувся до лідерів США і ЄС.
20 серпня, 13:52
Колективний Захід буде змушений налагоджувати відносини з новим урядом Афґаністану, попри відразу до руху "Талібан".
18 серпня, 08:48
Російське дипломатичне відомство вважає наступ ісламістського руху "Талібан" на всій території Афґаністану ґеополітичним успіхом.
21 липня, 13:39