Влада України мусить негайно розробити програму з повернення біженців

Опінії
30 квітня, 19:53
Влада України мусить негайно розробити програму з повернення біженців

Понад 5,46 мільйона біженців виїхали з України з 24 лютого 2022 року. Причина зрозуміла – вторгнення російських загарбників.

Український політик, громадський діяч

Водночас як свідчать дані з відкритих джерел, жінки та діти становлять 90% вимушених переселенців. Так, в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців зазначають: «Потік біженців з України сповільнився з кінця березня, проте останніми днями знову трохи зріс».

За мінімальними прогнозами, близько 8,3 млн людей цьогоріч можуть покинути Україну. За даними Організації з міграції при ООН, понад 7,7 млн людей покинули свої будинки, але все ще знаходяться в Україні.

Ситуація погіршується і ми заходимо в глибоку кризу пов'язану з міграцією та відтоком населення. Я вже втомився бити на сполох, привертаючи увагу до цієї проблеми.

І поки влада не має навіть спроб виписати програму дій, стратегію, план із покроковими рішеннями, то ми втрачаємо час, а у результаті втратимо ціле покоління. Потім до них поїдуть чоловіки, і тоді це буде вже не проблема, а катастрофа для України, яку швидко виправити буде неможливо.

І не треба обманювати себе вмовляючи, що "всі повернуться".

Повернуться туди, де будуть хоча б базові умови для повернення! Повернуться лише ті, кому куди буде повертатися, бо ніхто не захоче жити у руїнах.

Повернуться ті, хто впевнений, що зможе знайти роботу, хто впевнений у тому, що зможе надати своїм дітям освіту та медобслуговування. Це треба готувати учора.

І ще одне – Україна знаходиться поміж європейських країн із населенням, яке швидко старіє. У доповіді ООН йдеться: «Населення України скорочується одними з найшвидших у світі темпів і, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року».

Головні причини – це низький коефіцієнт народжуваності та найвищий рівень смертності в Україні. Так от, якщо сьогодні не займатися розв'язання проблеми повернення біженців, то в перспективі в Україні залишаться здебільшого пенсіонери, невелика кількість працездатного населення та корупціонери, які пилятимуть гроші, взяті в кредит на Заході.

P.S. Я дуже хотів би, щоб люди, які сьогодні керують державою, усвідомили свою відповідальність і зайнялися розв'язання проблеми не на словах, а на ділі. Це в наших спільних інтересах, якщо вони теж хочуть жити в Україні.

Подумайте про факти та перспективи!
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
Кремлівський бункерний щур укотре всіх переграв, змусивши власних холопів розбігатися хто куди через неспровокований напад на Україну.
09 березня, 12:06
Новини
Впродовж січня-жовтня 2021 року понад 600 тисяч українців залишили батьківщину у пошуках кращої долі закордоном.
21.12.2021, 14:08
Світ
Загальний рівень смертності на території РФ побив антирекорди часів Другої світової війни, але путінський режим вперто цього не помічає.
01.12.2021, 12:48
Новини
Українцям, які лишилися проживати на Кримському півострові під російським триколором варто бути на сторожі.
09.10.2021, 17:04
Світ
347 етнічним кирґизам, які днями міґрували з Афґаністану до сусіднього Таджикистану, дозволили осісти на історичній батьківщині.
17.07.2021, 10:12
Світ
Підлеглі чиновники туркменського "реформатора"-"аркадаґа" Ґурбанґули Бердимугамедова визначили кількість громадян.
05.07.2021, 10:26